Co mi dal projekt "Změním se"? To, že jsem se opravdu změnila - od základu.

Paní Jana K. se v roce 2014 přihlásila do programu „Změním se" s tímto motivačním dopisem: Když jsem před jedenácti lety začala pracovat v nemocnici na směny, veškerá pravidelnost v jídle byla ta tam, o pitném režimu nemluvě. Za dva roky směnného provozu jsem přibrala 15kg, ke kterým jsem po těhotenstvích a několikerých hubnoucích pokusech nabrala dalších 10kg. Znovu a znovu jsem hledala a zkoušela různé diety, cvičení, ale i tablety a koktejly na hubnutí, které by mi pomohly shodit přebytečná kila, ale nedařilo se. Když už se mi podařilo 5kg zhubnout, byla jsem vyčerpaná, bez energie, bez nálady a bez jakékoliv síly potřebné k tomu, abych pokračovala dál a tak jsem vždy opět skončila u svého původního stravovacího režimu a ke svým pěti kilogramům, které jsem samozřejmě nabrala znovu zpátky, se vždy přidalo nejméně dalších pět a takto jsem "hubla nehubla" stále dokola.

V letošním roce jsem si dala za svůj cíl zhubnout alespoň 12kg a jsem si jistá, že odborná pomoc a rady by mi v mém snažení opravdu moc pomohli.
Nevím, zda bych zrovna já mohla být do tohoto programu vybrána, ale strašně moc bych si to přála a s nadšením a odhodláním bych se pustila do každé výzvy, která by mi pomohla změnit životní styl a zhubnout.

Pokud ještě nejste u naší pojišťovny, chcete si také zasoutěžit a zároveň získat veškeré výhody pojištěnce největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovny v ČR, přihlaste se k nám.

Můžete si zahrát o skvělé ceny tady: Fotosoutěž LÉTO V POHYBU S 211- vyhrajte úžasné ceny

Pokud chcete zlepšit svou kondici, zúčastněte se programu „Změním se" s Petrem Havlíčkem: Konkurz do proměny s P. HavlíčkemPRO ROK 2015 ZBÝVÁ UŽ JEN 13 MÍST

Jak to dopadlo?

Se svou váhou jsem bojovala již mnoho let, ale nikdy jsem nedokázala zhubnout a změnit svůj životní styl natrvalo. Vyzkoušela jsem mnoho diet, cvičení, přípravků, ale vždy jsem po několika týdnech skončila u svého původního stravovacího režimu, protože jsem byla vyčerpaná, náladová a bez jakékoliv energie. Proto jsem se přihlásila do projektu "Změním se" a doufala, že i já budu vybrána a stanu se jedním ze šťastných účastníků tohoto projektu. Stalo se tomu tak a hned po první návštěvě centra Petra Havlíčka jsem věděla, že letos už to určitě zvládnu a změním svůj dosavadní životní styl od základů. Díky profesionálnímu a citlivému přístupu jsem upravila svůj životní styl tak, jak jsem to sama nikdy nedokázala. Všechny rady a doporučení jsem si zažila do svého denního režimu, se kterým jsem nyní nadmíru spokojená, stejně tak jako můj manžel a děti. Vhodným a optimálním sestavením jídelníčku a doporučením vhodné sportovní aktivity jsem postupně dosáhla výsledků, které mě velice mile potěšily a byla jsem překvapená, jak lze zhubnout bez stresu, výkyvů nálad a nezvladatelných chutí a také cvičení, které mě dříve moc nebavilo, je pro mě nyní koníčkem, který mě nabíjí novou a pozitivní energií.

Paní Jana K. v roce 2014 před proměnou

Paní Jana K. v roce 2015 po proměně

Mým cílem bylo za rok zhubnout 12 kg a dokázala jsem to, bez stresu a hladovění jsem za necelý rok zhubla dokonce 15 kg, což mě motivuje k tomu, abych se nevzdala a pokračovala dál. Změnila jsem se jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Jsem nyní vyrovnaná, sebevědomější, více se usmívám jak na sebe, tak i na své okolí, dokážu sama sebe ocenit i pochválit a pohled do zrcadla už pro mě není noční můrou. Obměnila jsem šatník a litovala, že jsem vyhodila věci, o kterých jsem si ještě nedávno myslela, že už je stejně nikdy neobleču. Z mé původní velikosti 44 jsem se dostala na velikost 38. Také můj vysoký krevní tlak se snížil na normální hodnoty a všechny zdravotní obtíže vymizely. Je ze mě žena se spoustou nových koníčků a zájmů, která má mnohem více životní síly a energie na to, aby dováděla se svými třemi úžasnými dětmi a která je znovu přitažlivá pro svého manžela.

Ale rozhodně ještě nekončím a v mém snažení budu pokračovat i nadále, abych se dostala na svou ideální váhu, do které mi zbývá ještě 10 kg.

Moc děkuji týmu Petra Havlíčka, který se o mě tak pěkně staral a pomohl mi dostat se na správnou cestu a také moc děkuji ZPMVČR, konkrétně panu Suchánkovi, který mě do projektu vybral a díky nimž je pro mě cesta za vysněnou postavou nyní mnohem jednodušší.

Jana KoláčkováZdraví jako vášeň na Facebooku