Exkluzivní komplexní onkologické vyšetření zdarma pro rok 2017

Projekt Zdraví Jako Vášeň vám od roku 2011 nabízí vyšetření na onkologická onemocnění. Komplexní preventivní onkologická prohlídka je prováděna v nejmodernějším pracovišti svého druhu v České republice – Masarykově onkologickém ústavu v Brně.

Od dubna 2011, kdy byl projekt zahájen, toto vyšetření se ZP 211 absolvovalo již několik set našich klientů a mnozí další neváhali a na vyšetření se přihlásili sami, individuálně přímo v MOÚ v Brně a na vlastní náklady. Tuto skutečnost potvrdil i náměstek ředitele MOÚ doktor Igor Kiss: „Od chvíle, kdy jste zahájili tento program, se více než zdvojnásobil také počet vašich pojištěnců, kteří se o vyšetření zajímají i s vědomím, že si ho budou hradit ze svého,“ Peníze vložené do prevence, jsou opravdu dobrou investicí. Nebojte se a raději přijďte včas.

Vzhledem k opravdu vysokému zájmu o tuto prevenci, je pravděpodobné, že někteří vybraní účastníci přijdou na řadu i několik měsíců po podání přihlášky do výběru. Nicméně, každý, kdo bude na vyšetření zařazen a vybrán, bude prostřednictvím e-mailové zprávy včas informován.

Náplň komplexního preventivního onkologického vyšetření

Vyšetření preventivní onkologie se nachází v přízemí Bakešova pavilonu v areálu Masarykova onkologického ústavu v Brně.

  • Komplexní vyšetření onkologem, vyšetření krve s důrazem na nádorové markery (u žen Ca 125 - rakovina vaječníků a u mužů PSA - rakovina prostaty)
  • vyšetření moči, rtg. plic, hemokult, v případě nutnosti kolonoskopie
  • ultrazvuk břicha - jater slinivky, ledvin, u mužů vyšetření varlat a prostaty a dále prevence interních chorob
  • EKG, echo srdce a poradna zdravé výživy (obezitologie).

Naši pojištěnci navíc v rámci komplexního onkologického vyšetření v MOÚ bezplatně absolvují také vyšetření sonografie prsu u žen a sonografie varlat u mužů.


Postup vyšetření:

Po krátké administrativě začíná nejdůležitější část, a to vyšetření lékařem, který má dostatek času na osobní a rodinnou anamnézu, která je velice důležitá. Lékař fyzikálně vyšetří především kůži, uzliny, poslechne srdce, u žen vyšetří prsa pohmatem, u mužů vyšetří prostatu. Čas strávený u lékaře je cca 1 hodina.


Dále si klienta převezme sestra, která mu provede další vyšetření - odebere krev na sedimentaci a krevní obraz, biochemii, hormony štítné žlázy, nádorové markery, PSA, Ca125, CEA a Beta2mikroglobulin, změří krevní tlak, puls, natočí EKG. Vybaví ho tzv. domácím úkolem - Hemocult (test na skryté krvácení ve stolici). Na závěr se absolvuje RTG plic a ultrazvuk celého břicha (játra a žlučové cesty, žaludek a slinivka, střeva a ledviny).

Čas, který strávíte touto prohlídkou, jsou přibližně 2 hodiny.

ZP MV ČR - preventivní onkologická prohlídka - instruktážní video

Jak se do výběru na prevenci přihlásit?

Přihlášky lze zasílat pouze elektronickou formou a to vyplněním formuláře Přihláška na onkologickou prevenci

  1. Podmínky výběru jsou: být pojištěncem ZP MV ČR starší 18 let a aktuálně dobrý zdravotní stav, napsat alespoň 3 důvody vašeho zájmu o podstoupení komplexního vyšetření
  2. Výběr určuje ZP MV ČR
  3. Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Pozn. Preventivní programy ZP 211 na webu Zdraví jako vášeň se setkaly s nebývalým zájmem ze strany našich klientů, za což jsme velmi rádi. Po zaevidování přihlášky a jejím zpracování budou vybraní zájemci na vyšetření včas informováni prostřednictvím e-mailu.

Proč je dobré jít na preventivní vyšetření

Ani v 21. století, v době závratných technologií a vědeckých poznatků se stále nepodařilo získat stoprocentní lék na nádorová onemocnění. Pořád platí, že jediným, skutečně účinným způsobem boje proti rakovině je prevence. Důvod je jednoduchý: rakovina je onemocnění z poruch genomu. Nelze ji proto ze života eliminovat. Jako bytosti trvale spjaté s informačním kódem DNA, k jehož podstatě patří také chyby a změny, nemáme jinou možnost než buňky přeměněné na nádorové včas lokalizovat a likvidovat.


Tento fakt si uvědomili pracovníci Masarykova onkologického ústavu, kteří od května 2006 začali široké veřejnosti nabízet Preventivní onkologický program pro každého, který byl zaměřen na základní onkologická onemocnění. Obecně totiž platí, že časně zachycená nádorová onemocnění jsou vyléčitelná, při jejich léčbě stačí v mnoha případech prosté lokální chirurgické metody, převládá tedy léčba, která pacienta neinvalidizuje a nemá dlouhodobé důsledky a navíc je podstatně levnější.

Více informací o Masarykově onkologickém ústavu naleznete na www.mou.cz

Přihláška

Komplexní onkologické vyšetření

Položky označené * jsou povinné.


Zdraví jako vášeň na Facebooku