Míša Klusáková: Jak se mi daří 5 let po programu "Změním se"?

Míša Klusáková byla u toho, když program "Změním se" na zlepšení kondice a životního stylu v projektu Zdraví jako vášeň startoval. Byla účastnicí prvních skupin v roce 2010. Zeptali jsme se jí, jestli se opravdu změnila a jak se jí daří.

 

ddd

Rok 2010

Rok 2015

 Změním se, aneb co bylo dál

Co se mi vybaví, když si vzpomenu na „Změním se“? Super projekt, který mi pomohl hlavně změnit přístup sama k sobě. Když jsem před pěti lety dostala možnost zúčastnit se tohoto skvělého projektu, byla jsem naprosto nadšená. Do té doby věčně řešící svoji postavu, permanentně unavená a bez energie. Po absolvování všech vyšetření jsem si od pana Ing. Havlíčka vyslechla ortel. Byla jsem na hranici podvýživy, stresovala jsem svoje tělo eliminací jídla a cvičením. Díky nepravidelné stravě se mi výrazně snížil metabolismus a tehdejší váha ukazovala 77 kilo. Petr Havlíček mi tenkrát řekl, že to vidí na 10 kg, kterých bych se měla zbavit. A tak jsem tedy začala a po 3 měsících jsem skončila s výsledkem: -5 kg.

Změním se - Přihlaste se právě teď

A co vše se u mě změnilo za 5 let od projektu? Úspěšně se mi podařilo dokončit studium na vysoké škole, změnila jsem práci a potkala člověka, se kterým chci budovat společný život. Co se boje s kily týče, tak ten po ukončení projektu nadále pokračoval. Sice ne zas tolik striktně, ale pravidelný režim a dostatek kvalitní stravy, to jsem si vzala za vlastní. Hlavně bez snídaně dnes nedám ani ránu. Snažím se dodržovat zdravý zdravotní styl, ale občas si dám i něco méně zdravého. Dnes již z toho nemám výčitky, protože vím, že můj život není o omezování se. Co se pohybu týče, tak i nadále jsem nadšenou sportovkyní.  Před 2 lety jsem začala s fitboxem, který mi napomáhá bojovat s nadbytečným stresem. Opět jsem se vrátila k běhání a stala se ze mě skutečná „běhna“. Jakmile ale cítím, že je moje tělo unavené, tak si dám pauzu. Jak mi vždycky trenér Pepa Finek říkal, dostatek regenerace je také potřeba. V současnosti se moje váha zastavila na hodnotě 66 kg, ale váhu beru pouze jako orientační měřítko. Mnohem více vypovídající je velikost oblečení, které si nyní kupuji většinou ve velikosti 36. Ale stále si pamatuji dobu, kdy jsem si kupovala oblečení ve velikosti 42.

Ale nebyla bych žena, abych nebyla věčně nespokojená, takže na sobě stále pracuji a chci svoji postavu ještě vylepšit. Jak říká můj přítel (mimochodem jsme se potkali díky cvičení), všechno je to jen v hlavě a v tom, čeho chce člověk dosáhnout. Takže ten, kdo chce se sebou něco udělat, musí opravdu vědět, že to chce a ne jen o tom mluvit. Tento projekt mi pomohl ukázat, jakou cestou bych se měla vydat, ale po té cestě jsem šla jen já sama a nebyla to vždy jen procházka růžovou zahradou.

A co dodat nakonec? Snad jen heslo naší tehdejší skupiny: Tukům zmar!

Míša KlusákováZdraví jako vášeň na Facebooku