No Name: Všeobecně platí, že kdo se nestará sám o sebe, nemá sám sebe rád

Košická kapela No Name je v Česku mimořádně oblíbená. V anketě Český slavík Mattoni získala již potřetí za sebou prvenství v kategorii Slavíci bez hranic. Nás ale zajímalo, jaký vztah mají tito kluci z Košic ke zdraví. Na otázky odpovídal frontman kapely Igor Timko.

Skupina No Name a její hit Čím to je ve mně asociuje otázku, čím to je, že většina lidí na otázku, kam v žebříčku hodnot řadí své zdraví, odpoví, že na první místo. Kam ho řadíte sám za sebe vy?

Pokud mám být upřímný, moje odpověď bude stejná. Mým přáním je žít na plno, milovat své děti, ženu, čímž chci říct, že pro mne je rodina na prvním místě. Vím, že ne všichni mají to štěstí, že jsou zdraví a přesto musí v běžném životě fungovat stejně jako ostatní. Myslím si, že na tuto otázku je všeobecně těžké jednoznačně odpovědět. Pokud budu hovořit za sebe a naší kapelu, jsme všichni aktivní sportovci. Každé pondělí sbalíme výstroj a jdeme hrát hokej. A nejen to, hrajeme tenis, badminton. Jdeme si třeba společně zaběhat a snažíme se celkově žít aktivně, čímž se vlastně staráme o své zdraví a kondici.

V podstatě by se tedy dalo říct, že udržujete své tělo v dobré kondici a tím pádem fyzicky i duševně v rovnováze, což mi mimo jiné evokuje název vaší další desky z roku 2008 - V rovnováhe.

Všeobecně platí, že kdo se nestará sám o sebe, nemá sám sebe rád. Z toho vyplývá, že kdo nemá rád sám sebe, nemá rád ostatní.

Jaká je vaše představa ideálního dne?

Pro mne je každý boží den ideální. Já se mám dostatečně rád na to, abych mohl mít rád i lidi kolem sebe. Jak jsem řekl, jsem vděčný Bohu za každý den, třeba i ten deštivý. Protože kdyby nebylo těch špatných dnů, neměli bychom vlastně důvod radovat se z těch krásných. Jsem životní optimista.

Co takhle nějaké zlozvyky?

Pokud se to dá nazvat zlozvykem, chodím spát hodně pozdě, až když jsem téměř polomrtvý. Takže třeba včera jsme měli koncert v Nové Pace a já jsem šel spát někdy ve tři ráno. No a stejného dne v osm hodin ráno jsem musel řídit, což není úplně ideální. Takže na sobě pracuji, abych se naučil chodit normálně spát.(smích)

A co stres, jak se s ním vyrovnáváte?

Znáte to, když nejde o život ...

Co vás v poslední době nejvíc potěšilo, z čeho jste měl radost?

Včera jsem telefonicky mluvil se svými dětmi, tak už se moc těším, že budeme zase spolu. A moje žena mi píše, že jsem její životní láska, tak to je přece fantastické, ne?

To je opravdu fantastické, gratulujeme. A můžete mi ještě říct, jaké projekty chystá skupina No Name?

Právě dokončujeme klip ke skladbě, která se jmenuje Světlo. Je to zvláštní hra se světlem, zvaná luminografie, pracující s kresbou. Naši fotografové mají zajímavou technologii, která spočívá v tom, že mezi prvním a druhým zmáčknutím spouště se otevře zornice a zaznamená nějaký obraz. No, a oni vymysleli způsob, jakým v tomto mezičase umístit, nebo lépe řečeno světlem dokreslit jakýkoli snímek a dát mu tak nadčasový a nevšední nádech. Do dvou týdnů by měla být premiéra tohoto klipu a na tu se velice těšíme, protože je to zase něco úplně nového, co jsme ještě nikdy předtím nedělali. Takové projekty mne naplňují uspokojením a mám s klukama radost.

Děkuji za příjemně strávený čas a přeji vám do budoucna hodně úspěchů ve vaší tvorbě.Zdraví jako vášeň na Facebooku