Představujeme vám druhou pětici bojovníků, kteří se účastní letošní proměny váhy a kondice v programu "Změním se" 2016

Na těchto stránkách s nimi budete sdílet zkušenosti, pocity a doporučení, které budou popisovat ve svých denících. Celkem budou tři skupiny, každá ze skupin bude mít 5 účastníků. Teď a tady vám představujeme druhou skupinu a úryvky z motivačních dopisů.

 

 • Hana K.

  Abych Vám vysvětlila, proč chci s Vámi upravit stravování a poradit se…. Cca za rok mi bude 30 let. Nikdo nemládneme a u mě se dostavily první zdravotní problémy. Dřív mě váha omezovala pouze v tom, že jsem nevypadala hezky. Nyní si musím dávat velký pozor na styl chůze, z kopce našlapuji opatrně, protože mě vždy dodatečně bolí kolena, o běhu ani nemluvím. Váha je velká zátěž na moje klouby. Odmalička jsem členem tábornického klubu, kde jsem v dospělosti dělala i vedoucí. Poslední dva roky již s dětmi na výlety nejezdím, na letní tábor se jedu vždy jen podívat, a to vše jen z důvodu, že je mi trapné, když na mě děti a ostatní vedoucí musí na výletě čekat, protože už nezvládnu ujít a udýchat takovou dálku, jakou jsem dříve ušla běžně bez problémů. Turistika a příroda je mým koníčkem, s kamarády do lesa jezdím i nyní, ale vybírám si jen akce, kde nebudu muset s batohem a výbavou na spaní venku ujít příliš mnoho kilometrů. Sice kamarádi tvrdí, že samozřejmě se mi přizpůsobí, ale pro mě je to ostuda a radši zůstanu doma.

  Reporty účastníka najdete zde

 • Jana B.

  Když jsem si pořídila rodinu, přestěhovali jsme se na vesnici, já z kola přesedla do auta a začala se starat především o své kluky a na sebe jsem si nedokázala najít čas. Každé mé těhotenství znamenalo 20 kg nahoru, ale zpátky na původní váhu už se mi už nikdy vrátit nepodařilo. S kily navíc jsem se nechtěla jen tak smířit, a tak jsem se dostala do kolotoče diet a hladovek a moje váha lítala jako na houpačce dolů a zase nahoru. V šatníku jsem měla spoustu oblečení, ale často jsem měla problém v něm najít něco, co mi zrovna padne. Pak jsem před šesti lety potkala kamarádku a nemohla ji poznat…byla o 25 lehčí kg a vypadala báječně. Rozhodla jsem se, že to zvládnu taky. Koupila jsem si LR dietu a za dva měsíce jsem měla o 15 kg méně. Cítila jsem se úžasně, byla jsem plná energie, místo velikosti 44 jsem začala nosit velikost 40. Zase jsem se po dlouhé době nestyděla svléknout do plavek. Jenže místo pokračování v dietě jsem nečekaně otěhotněla a místo vysněných 66 kg jsem měla před porodem 94 kg!

  Reporty účastníka najdete zde

 • Jaromír H.

  Dobrý den. Jmenuji se Jaromír Haupt, je mi 45 let měřím 168cm, vážím 107kg. A už mě to štve. Bojuju s nadváhou celý život, snad krom 10 let po vojně. I když sport mě bavil a baví dodnes. Jako školák jsem hrával fotbal, od 17 jsem se potápěl, dotáhl jsem to až na pracovního potápěče, ale to je pryč. V 26 jsem začal jezdit na koni, šermovat a hrát amatérské divadlo. Období mých 80ti kilo. Ve 33 letech jsem se oženil a s váhou to šlo s kopce, nebo spíš do kopce. První dítě 10kilo, druhé dítě 10kilo a z osmdesátky byla rázem stovka. Snažil jsem se s tím bojovat, ale výsledek byl takový, že když jsem 5 kilo shodil, tak do pár měsíců bylo 7 zpátky. A tak pořád dokola. Minulé rok v květnu mi zemřela manželka a zůstali jsme s dětmi sami. Stres, dojídání večeří po dětech a rapidní snížení koníčků z důvodu nedostatku času mělo za následek dalších 7 kilo. Snažím se jíst víceméně zdravě, zeleninu, ovoce, ryby, ale nefunguje to. Někde je chyba.

  Reporty účastníka najdete zde

 • Kateřina V.

  Kombinací všech těchto okolností, šla moje váha plíživým tempem během oněch šesti let nahoru. Z původních 60ti kg mám nyní o 28 kg více - tedy vážím 88 kg při výšce 160 cm. Z tabulek vím, že se již jedná o obezitu I. stupně. S obezitou se projevily první známky zhoršení zdravotního stavu – alergie a s ní i astma, které mě trápí po většinu roku. Vzhledem k tomu, že se pohybuji ve zdravotnictví (farmacii) vnímám svou obezitu jako handicap a velké zdravotní riziko. Vím, že bych měla co nejdříve změnit svůj způsob života, ať už stravy ale také zařadit více pohybu, kterým bych kompenzovala sedavé zaměstnání. A to nejen proto, abych předešla kardiovaskulárním nemocem ale také proto, abych byla sama se sebou spokojená a abych byla ve větší psychické pohodě. Ráda bych také ve druhé polovině života byla více aktivní a užila si ji tak trochu podle svého a co nejlépe.

  Reporty účastníka najdete zde

 • Michaela D.

  Jelikož mám od porodu několik kil navíc, snažím se s tím bojovat už skoro 10 let, tak jsem z toho strašně nešťastná. Několikrát se mě podařilo zhubnout i 30 kg, ale během roku se mě vše vrátilo zpět. Bohužel je to asi podmíněno i velkým stresem, který mě po náročném rozvodu provází dodnes, a vím, že je to i ten důvod mé kolísavé váhy. I přes všechny útrapy, které mám, bych ráda požádala o odbornou pomoc Vás. Snažím se řídit jídelníčkem z knížky od p. Havlíčka, kterou již rok používám, ale nejspíš dávky, které tam jsou uvedeny, nejsou dělané přímo na moji osobu, jsou pouze orientační. Pravidelně teď také navštěvuji i fitness centrum, kde mám osobního trenéra a i ten je již bezradný, že mě váha stále nejde dolů, i přes to že mu pravidelně každý týden zasílám jídelníček s přesným popisem gramů a všech surovin, co za ten daný den sním.

  Reporty účastníka najdete zde

 

Aktualizované deníky všech účastníků „Změním se“ 2016Zdraví jako vášeň na Facebooku