Report 05

Dostala jsem zákaz na některé posilovací cviky, mám preferovat procházky, pilates, plavání a kardio.

Tak konečně máme za sebou ten očekávaný den. Je ráno 3 hodiny a já vstávám a chystám se do Prahy na předávku. Jelikož je brzo ráno, tak si dám jen čaj a nachystám si s sebou krabičku do busu.

Ve 4 hodiny už sedím v buse, a jelikož je opravdu brzo, tak po cestě usínám. Cesta naštěstí probíhala bez komplikací a do Prahy jsem dojela před 7 hodinou na Florenc. Od tama jsem se vydala do centra k p. Havlíčkovi, kde jsem strávila 2 hodiny. Byla jsem zasvěcena do pohybové aktivity, kterou mám praktikovat. Bohužel jsem dostala zakázané nějaké posilovací cviky a mám preferovat procházky, pilates, plavání a kardio zónu.

Nakonec jsem dostala jídelníček, kde mně bylo vše vysvětleno a je opravdu dobře napsaný.

Jen mě překvapilo, že mám jíst více sacharidů, než jsem byla zvyklá. Spíše jsem sacharidy vyřazovala a snažila se jíst hodně bílkovin a zeleniny.

Ale to bylo špatně, jelikož jsem místo tuku spalovala cukry. Tak doufám, že si na nový jídelníček brzo zvyknu a půjde ta váha konečně dolů.

V centru jsem se domluvila na další schůzku, která je na konci září, kde zkontrolujeme, jak to jde a jak se váha hýbe.

Čekala mě cesta domů a tak jsem si po cestě pročítala manuál a študovala veškerý materiál.

Jinak se nám blíží konec prázdnin a začne nám pěkný šrumec  se školou, tak doufám, že mě zůstane prostor na to sportování.

S kamarádkou jsme si naplánovaly 2x týdně 2 hodiny plavání, kde hodinu vyloženě plaveme délky a pak máme půl hodiny saunu a půl hodiny vířivku. Je to takový relax, člověk úplně vypne a věnuje se jen sám sobě.

 

Každý víkend, když počasí dovolí, se snažíme jít třeba aspoň ven do lesa, na procházku. Za chvíli nám začne hokejová extraliga, celá rodina tím žijeme. Bude spousty cestování a spousty adrenalinu, tak se už moc těšíme. Člověk tam přijde na jiné myšlenky.

Každý rok se v době prázdnin vypravujeme s Fan klubem zpříjemnit dětem pobyt v Dětské léčebně Křetín a ani letos tomu nebylo jinak. Do Křetína jsme dorazili kolem deváté hodiny a začali chystat první hru. Mezitím se o program postarali hasiči, kteří ukázali dětem hasičské auto, naučili je stříkat z hadice, dokonce i houkat požární houkačkou. Měli jsme naplánováno několik her na celý den, bohužel jsme nestihli odehrát všechny, takže máme zásobu her i na další rok. Děti si v hrách zaběhaly, procvičily paměť, smočily se ve vodě a doufáme, že si užily i spoustu legrace. V odpoledních hodinách do Křetína dorazili i hokejisté HC Komety Brno. Martin Dočekal, Patrik Koch a Vlastimil Dostálek se přidali k dětem do týmu a společně si zahráli hru, ve které hokejisti oblékali děti do dresů, šál, štulpen a kšiltovek. Po hře následovala autogramiáda a focení hráčů. Konala se i přehlídka hokejistů, které měly děti za úkol vyrobit. Hráči HC Kometa Brno hokejisty bodově ohodnotili, rozloučili se s dětmi a jeli domů. My jsme vyhodnotili soutěže, ocenili jednotlivce, poseděli u táboráku, rozloučili se a vydali se na cestu. Někteří spěchali na vlak, jiní zase na oslavu a někteří si jeli spokojeně z Křetína autem až domů.

Pro mě je to vždy takové zpestření prázdnin a je vidět, jak ty děti jsou spokojené a mě samotnou to pak také hřeje na srdci, že jsme se dětem sportovně věnovali.

Připojené obrázky

Aktualizované deníky všech účastníků „Změním se“ 2016


Zdraví jako vášeň na Facebooku