Report 06

Další dny již jsem byla psychicky "v pořádku", ale dietu mi narušilo pozvání přátel na večeři do čínské restaurace, kde za 15 EUR můžete sníst cokoli. Chtěla jsem pozvání odmítnout, ale protože se setkání u jídla mělo konat na oslavu mého svátku, nemohla jsem se z toho nijak vymluvit. Snažila jsem se tam tedy pak ochutnat to, co jsem neznala nebo co běžně nejím, takže jsem vyzkoušela mořské plody, maso zebry, lamy nebo pštrosa atp., snažila jsem se nepřejíst se, ale i tak jsem rozhodně snědla víc, než jsem měla ...

Můj šestý týden (12.7.2016 – 18.7.2016)

Zhřešila jsem. Ano. Přiznávám se. Tento týden dokonce dvakrát.

Poprvé to bylo hned zpočátku týdne. Měla jsem takový ten den "blbec". Znáte to. Vše, co se může pokazit, se pokazí. Syn měl nějaké zdravotní problémy, tak jsem s ním v zahraničí sháněla v nemocnici lékařské ošetření. Byla jsem ve stresu a večer jsem si ten stres "vyléčila" tím, že jsem snědla talíř chipsů a k tomu navíc 500 ml jogurtové zmrzliny. Stres byl zahnán. Normálně stres tímto způsobem neřeším, ale tentokrát jsem prostě potřebovala celý ten nepovedený den "zajíst".

Další dny již jsem byla psychicky "v pořádku", ale dietu mi narušilo pozvání přátel na večeři do čínské restaurace, kde za 15 EUR můžete sníst cokoli. Chtěla jsem pozvání odmítnout, ale protože se setkání u jídla mělo konat na oslavu mého svátku, nemohla jsem se z toho nijak vymluvit. Snažila jsem se tam tedy pak ochutnat to, co jsem neznala nebo co běžně nejím, takže jsem vyzkoušela mořské plody, maso zebry, lamy nebo pštrosa atp., snažila jsem se nepřejíst se, ale i tak jsem rozhodně snědla víc, než jsem měla.

Od dalšího dne jsem se ale vrátila zase k běžnému dodržování dietního režimu , pila jsem neslazenou kávu (pouze jednou denně), 100% džus, jedla jsem celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu, chodila jsem na rychlé procházky a posilovala jsem. A co je důležité, hodně jsem spala. Většinou tak devět hodin. Při kvalitním hlubokém spánku se prý hubne, takže v tomto směru jsem opravdu "zabrala"...:-)

Celkově byl tento týden na německé vesnici příjemný, zvykla jsem si zde na jiné tempo, hodně jsem byla na vzduchu - mezi poli, mezi zvířaty... Zažívala jsem to, co normálně doma neznám - sbírala jsem se synem třeba třešně za pomoci traktoru..., pohladila jsem si "opravdového býka" atp. ..:-)

Ke konci týdne jsem onemocněla, měla jsem nějakou jednodenní virózu, bylo mi dost špatně, takže jsem nebyla schopná celý den nic pozřít, zvládla jsem jen postupně sníst tři banány a pila jsem převařenou vodu.

Celkově tedy tento týden byl nevyvážený, ale příjemný. Po příjezdu domů jsem zjistila, že jsem o kilo lehčí a celkově se cítím dobře. Jsem odpočinutá, s chutí jsem se vrátila do práce a ke svému režimu, na který jsem zvyklá tady doma. Jak se říká, všude dobře, ale doma nejlépe....

Aktualizované deníky všech účastníků „Změním se“ 2016


Zdraví jako vášeň na Facebooku