Rozhovory

V roce 2010 jsme v rámci projektu Zdraví jako vášeň uskutečnili několik zajímavých exkluzivních rozhovorů na téma zdraví a prevence. V rámci pátých narozenin projektu Zdraví jako vášeň přinášíme rozhovory s pěticí mužů, které proběhly v roce 2010.

 

 • Michal Horáček: Deset let už chodím pravidelně k lékaři na velký screening

  „Se zdravým způsobem života se nemusí začínat až v padesáti,“ tvrdí Michal Horáček. Je dobré si to uvědomit daleko dřív, protože člověk si utváří zdravé návyky, které jsou podmínkou k tomu, aby mohl dělat to, co chce.

 • Rozhovor s Leošem Marešem uskutečněný pro Zdraví jako vášeň v roce 2010

 • Rozhovor s Vladimírem Mišíkem uskutečněný pro Zdraví jako vášeň v roce 2010

  Český rockový zpěvák, skladatel a textař Vladimír Mišík si na nás udělal čas snad i proto, aby vzkázal lidem: „Dbejte!“ A my dodáváme: „O své zdraví“.

 • Rozhovor s Richardem Tesaříkem uskutečněný pro Zdraví jako vášeň v roce 2010

  Zpěvák, herec, hudebník a textař Richard Tesařík vzkazuje všem lidem po šedesátce, aby pokud možno hodně chodili. I to je totiž skvělá prevence!

 • Rozhovor s Pavlem Zedníčkem uskutečněný pro Zdraví jako vášeň v roce 2010

  Pavel Zedníček se, pokud jde o jídlo, drží hesla: „Všeho s mírou.“ A jak jste na tom vy?

 • Rozhovor s Lucií Bílou

  Jedinou povinností člověka v životě je být šťastný, říká Lucie Bílá. Jak na to, se dozvíte v exkluzivním rozhovoru s velmi populární a sympatickou zpěvačkou.

 • Rozhovor s Jiřinou Bohdalovou

  Nejpopulárnější česká herečka Jiřina Bohdalová oslaví 3. května významné narozeniny. Do dalších let jí přejeme, aby jí vydržel její krásný smysl pro humor, vzácný nadhled, obdivuhodný elán a samozřejmě pevné zdraví. A moc děkujeme za tento nevšední rozhovor.

 • Rozhovor s Ondřejem Brzobohatým

  Úspěšný mladý muž mnoha profesí Ondřej Brzobohatý se narodil 2. února 1983 v Praze. Jeho největší láskou a posedlostí je hudba. Má k ní nejblíže i profesně – Ondřej absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor skladba, klavír a dirigování. Je autorem hudby k řadě divadelních her (např. k mimořádně úspěšnému představení Divadla Na Jezerce „Já, Francois Villon“), hudbu komponuje k filmům a seriálům, sám hrál ve skupině Bůhví.

 • Rozhovor s Martinem Doktorem

  Sportovec každým coulem, to je Martin Doktor, který si z olympiády v Atlantě v roce 1996 odnesl dvě zlaté medaile. Jaký je jeho názor na zdraví a jak se stravují vrcholoví sportovci, to byli otázky, které nás zajímali.

 • Rozhovor s Markem Ebenem

  Marek Eben je český herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry (Davidem a Kryštofem) vystupuje ve skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, opakovaně se umístil v divácké anketě Týtý na prvním místě v kategoriích moderátor publicistických pořadů či osobnost zábavných pořadů. Vysoce ceněn je zejména jeho jemný a inteligentní humor. Je synem významného českého hudebního skladatele Petra Ebena a synovcem skladatele Ilji Hurníka.

 • Rozhovor s Karlem Gottem

  V roce 2012 začínáme sérii exkluzivních rozhovorů s populárními osobnostmi opravdovou legendou, třicetisedminásobným Zlatým slavíkem, mistrem Karlem Gottem. A stojí opravdu za to!

 • Rozhovor s Petrem Jandou

  Rozhovor s českým rockovým zpěvákem, kytaristou, skladatelem a frontmanem skupiny Olympic, která v letošním roce slaví 50 let a i po letech se drží vysoko na žebříčku popularity. Dcera Marta Jandová se v letošním roce připojila k projektu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR na podporu prevence a zdravého životního stylu.

 • Rozhovor s Jiřím Krampolem

  Jiří Krampol se cítí ve svém věku a přes své malé zdravotní obtíže opravdu skvěle. A víte proč? Asi především proto, že celý život sportuje.

 • Rozhovor s Halinou Pawlowskou

  Zdraví by měl mít každý z nás v žebříčku hodnot na prvním místě, protože jak tvrdí Halina Pawlowská, teprve potom může nastat i něco jiného. Rozhovor s Halinou probíhal u ní doma a věřte, bylo to pro mě velmi příjemné odpoledne. Bavili jsme se nejen o zdraví, ale například i o novém druhu sportu, který Halina důvěrně nazývá „shopping".

 • Rozhovor s Danem Bártou

  Dan Bárta: český zpěvák, textař a fotograf. Je známý mimo jiné ze skupin Alice, Die El.Elephant!?, Sexy Dancers, J.A.R. nebo z projektu Illustratosphere. V devadesátých letech zpíval v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Je držitelem devíti cen Akademie české populární hudby v kategorii zpěvák roku, v roce 2006 se umístil třetí v anketě Český slavík. V současné době pracuje s Illustratosférou na nové desce, která by měla vyjít ještě letos.

 • Rozhovor s Františkem Ringo Čechem

  Neskromným cílem našeho projektu je, aby se každý Čech alespoň zamyslel nad tím, jestli není ta správná chvíle změnit svou životosprávu a udělat něco pro svou kondici. I v odlehčeném rozhovoru s jedním z největších požitkářů a humoristů České republiky Františkem Ringo Čechem zaznamenáte nejeden záchvěv zodpovědnosti ke svému zdraví.

 • Rozhovor s Chantal Poullain

  Půvabná Chantal Poullain prožívá svůj život jako tisíce z nás. Je maminkou, partnerkou, herečkou i šéfovou. Už od roku 1993 působí její Nadace Archa Chantal na pomoc dětským zdravotnickým zařízením. Díky zajímavým projektům se jí daří vytvářet v nemocnicích podmanivé prostředí, které pozitivně působí na psychiku nemocných dětí.

 • CHINASKI: Bohatýrské doby už jsou pryč

  Henri Chinaski je postava z románů a povídek Charlese Bukowského. Od rána do večera ležel naložený v lihu a členy kapely Starý hadry, která vznikla v roce 1987, to hrozně fascinovalo. Žili podobným způsobem a v roce 1994 se dokonce přejmenovali na Chinaski. Jak se změnil jejich pohled během téměř dvacetiletého působení, na to jsme se zeptali Michala Malátného.

 • Jana Paulová: Náš skutečný nepřítel je naše mysl

  Věděli jste, že známá česká herečka Jana Paulová medituje, což jí pomáhá v běžném, ale i v tom hereckém životě? Zajímavý rozhovor, který nám poskytla, stojí jistě za přečtení.

 • Rozhovor s Janou Šulcovou

  Mezi nejznámější role Jany Šulcové patří její filmové postavy v komediálním filmu Marie Poledňákové S tebou mě baví svět, v Kotvě u přívozu či v televizním seriálu Nejmladší z rodu hamrů. Tím ale výčet rolí této vynikající herečky rozhodně nekončí. Nás ale zajímalo, jaký je její vztah ke zdraví a jak se dívá ne nemoci?

 • Rozhovor s Jitkou Zelenkovou

  Jitka Zelenková, které se také přezdívá královna českého swingu, se svým sametovým hlasem a svými texty, v nichž si vnímavý člověk najde vždy něco pro sebe, je na tom se zdravím vzhledem k jejímu věku výborně. Co pro to dělá, byla proto jedna z prvních otázek.

 • Rozhovor s Ladislavem Špačkem

 • Rozhovor s Michalem Vieweghem

  Náš momentálně nejslavnější spisovatel Michal Viewegh chrlí na trh jednu knížku za druhou, podle jeho předloh se natočilo už spousty filmů a tak jsme se ho zeptali, zda má vůbec čas také na svoje zdraví.

 • No Name: Všeobecně platí, že kdo se nestará sám o sebe, nemá sám sebe rád

  Košická kapela No Name je v Česku mimořádně oblíbená. V anketě Český slavík Mattoni získala již potřetí za sebou prvenství v kategorii Slavíci bez hranic. Nás ale zajímalo, jaký vztah mají tito kluci z Košic ke zdraví. Na otázky odpovídal frontman kapely Igor Timko.

 • Rozhovor s Petrou Janů

 • Rozhovor s Romanem Šebrlem

  Roman Šebrle: český atletický vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004. Jako první překonal v desetiboji bájnou hranici 9.000 bodů podle aktuálních bodovacích tabulek; výkonem 9.026 bodů vytvořil 26. a 27. května 2001 v Götzisu světový rekord nepřekonaný dalších jedenáct let (vzal mu jej teprve Američan Ashton Eaton v červnu roku 2012 výkonem 9.039 bodů).

 • Rozhovor s Šarkou Kašpárkovou

 • Simona Stašová: Soutěžím sama se sebou

  Oblíbená česká divadelní i filmová herečka poskytla projektu Zdraví jako vášeň exkluzivní rozhovor.

 • TOMÁŠ KLUS: Pochybuji, tedy jsem

  V roce 2002 získal zlatou medaili v moderním pětiboji (družstva) na dorosteneckém mistrovství Evropy. Kvůli sportu, kterému se věnoval do svých osmnácti let, přesídlil do Prahy. Od té doby ale přesedlal na jiného koně, a tím je herectví, hudba a písničky, které se nebrání komentování situace ve společnosti. Řeč je o Tomáši Klusovi.


Zdraví jako vášeň na Facebooku