Víkendová pozvánka na závody do Jestřebích hor

V sobotu 21. května bude v Úpici startovat už 13. ročník MTB maratonu Jestřebí hory České spořitelny, který je pošesté součástí největšího seriálu cyklistických závodů opět s podporou záchranného systému ZP 211.

Všechny trasy „Jestřebek" v loňském roce prošly spoustou změn. Obě závodní trasy vedou po kultovních místech zdejšího těžkého maratonu, na který místní stále vzpomínají jako na „Apače“. Většina míst na trase má své specifické názvy, takže například projedete nekonečný výjezd na Šamanovu hůrku, nemůže chybět singltrek nad Kočičákem, který nabízí nádherný výhled do údolí hluboko pod vámi, nebo mezi bikersky velmi oblíbený Švéďák, protkaný řadou cestiček, hravých výjezdů a sjezdíků.

A protože je Kolo pro život rodinný seriál, je samozřejmě také pro ty, co neradi „šplhají“ až tak vysoko a daleko, připravená jejich nenáročná výjížďka. Pravým opakem hlavních tras je totiž Fitness jízda, určená pro výletníky, a rodiny s dětmi. Kdo loni nezkusil, asi by ani nevěřil, že se v podhůří „Jestřebek“ dá jezdit i skoro po rovině. Důkazem toho bude právě trasa D, která účastníky zavede až do rodiště Boženy Němcové a její Babičky – do Ratibořic.

Cyklistice zdar!

Více informací http://www.kolopro.cz/

 

 Zdraví jako vášeň na Facebooku