Vyběhnu kopec bez jediného zastavení a zadýchání, netrpím žádnými otoky.

ZMĚNÍM SE - závěrečný report

Představujeme vám příběhy bojovnic a bojovníků, kteří absolvovali program „Změním se“ v roce 2015. Pokud vás příběhy inspirují, není nic jednoduššího, než se do aktuálně probíhajícího konkurzu pro rok 2016 přihlásit a změnit se také.


 

Úvodem mého zhodnocení projektu „ZMĚNÍM SE“ bych chtěla poděkovat Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, která mi umožnila se tohoto projektu zúčastnit.

Od přihlášení do projektu jsem si řekla, že nenechám hubnutí pouze na odbornících, ale začnu se snažit i já. Blížily se letní prázdniny a to byla doba, kdy jsem začala se sportem. Jezdila jsem na kole na koupaliště plavat, začala jsem chodit do cvičení a více se hýbat. Zapisovala jsem si svůj denní příjem tekutin a potravin. Do jídelníčku jsem zařadila hodně ovoce a zeleniny.

 

V červnu mi bohužel byla diagnostikována celiakie, což je nesnášenlivost lepku. Ihned jsem na doporučení lékaře nasadila bezlepkovou dietu, což znamená vyřadit z jídelníčku pečivo a hlavně vše, kde je obsažená mouka, což znamenalo poměrně značné množství potravin. Sama jsem se nestačila divit, kde všude se přidává mouka. Bála jsem se také, aby moje onemocnění nenarušilo moje přihlášení do projektu. Naštěstí moje zdravotní omezení nebylo pro tým pana inženýra Havlíčka žádnou překážkou.

Po vynechání potravin obsahujících lepek jsem začala rychle hubnout a při první návštěvě, která byla asi za 3 měsíce po přihlášení jsem měla o 7 kilo méně. Moc mi pomohly návštěvy v centru Petra Havlíčka a vypracování jídelníčku s přihlédnutím na celiakii. Díky jídelníčku jsem se naučila volit vhodné potraviny, hlavně správné množství s časovým rozestupem. Musím říct, že mi šlo hubnutí lehce, nepociťovala jsem žádný hlad ani chutě. Celkem se mi podařilo zhubnout 15 kilo.

Cítím se mnohem lépe, mám zcela nový šatník a sklízím od známých chválu. Prý jsem omládla o několik let. Bohužel jsem se setkala i se závistí. Po zdravotní stránce se cítím mnohem lépe, vyběhnu kopec bez jediného zastavení a zadýchání, netrpím žádnými otoky, jediný problém je, že se cítím dost unavená. Ale to asi souvisí s celiakií. Myslím si, že každý může dosáhnout jakéhokoliv vysněného cíle, ale chce to velké odhodlání, vytrvalost a sebezapření. Zhubnout a vypadat dobře byl cíl mého přihlášení a musím říct, že se mi splnil. Věřím, že si váhu udržím a nějaký kilogram ještě zhubnu. Pokud přemýšlíte o zhubnutí a jste pojištěnci ZPMVČR která tento projekt finančně podporuje, neváhejte se přihlásit. Stojí to za to.

Ludmila N.Zdraví jako vášeň na Facebooku