Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

„O významu zdraví nejlépe svědčí to, že zdravý žebrák je šťastnější než nemocný král,“ řekl před mnoha lety německý filozof Arthur Schopenhauer. Zdraví vede ke štěstí a šťastný život je to, o co všichni usilujeme.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky už léta podporuje své klienty v úsilí o kvalitnější životní styl, ke kterému kromě pohybu a zdravého jídelníčku patří i prevence. V sobotu 7. dubna 2018 si připomeneme Světový den zdraví a to je jistě příležitost zopakovat si, na co všechno mohou klienti ZP 211 čerpat příspěvky z fondu prevence.

Sportuj

Tyto příspěvky jsou nenárokovým bonusem a mají za úkol podpořit vás ve vašem úsilí zůstat dlouho zdraví. Proto mezi prvními připomeneme možnost čerpat příspěvek 500 Kč na nákup permanentky na pravidelné sportování – fitness či aquaerobikem počínaje a třeba jógou konče. Je jen na zájmu klienta, k jakému pravidelnému pohybu se rozhodne. Tento příspěvek mohou čerpat klienti bez ohledu na věk, od dětí po seniory.

Nech se vyšetřit

Pokud má klient vyhraněnější zájem, jak podpořit své zdraví, může příspěvek z fondu prevence využít na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, případně na některé z řady různých vyšetření.

Před létem se hodí nezapomenout například na vyšetření mateřských znamének, abychom vyloučili onemocnění zákeřnou rakovinou kůže. Ženám lze doporučit vyšetření na osteoporózu, mužům pro změnu vyšetření prostaty či kardiovaskulárního systému. Užitečná jsou vyšetření, která mohou pomoci včas zabránit vzniku dalších onkologických či civilizačních onemocnění.

 

Jdi k zubaři

Kromě zmíněných permanentek mohou děti příspěvek využít i na preventivní sportovní prohlídku či ozdravný pobyt v přírodě, popřípadě na dentální hygienu nebo fixní rovnátka.

Ani malé děti nepřijdou zkrátka. Příspěvek může být použit na nákup monitoru dechu, chůvičky a pomůcek pro novorozence a kojence, jako je váha, teploměr, odsávačka hlenů, polohovací polštář či zvlhčovač vzduchu. Děti od 6 měsíců do 3 let mohou příspěvek využít na speciální bezkontaktní oční vyšetření přístrojem PlusOptix.

Cvič po porodu

Těhotným ženám se mohou příspěvky z fondu prevence od ZP 211 hodit na zvýšení kvality zdravotní péče před porodem, například na předporodní kurz, vyšetření v souvislosti s těhotenstvím, na 3D a 4D ultrazvuk či odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.

Ženy po porodu mohou příspěvky využít například na cvičení po porodu, plavání s dítětem nebo na laktační poradkyni. Program podpory kojení má v ČR prokazatelně pozitivní vliv na vývoj novorozeňat.

Dej se očkovat

Už jsme zmínili očkování. To představuje v čerpání z fondu prevence významnou položku. Klienti ZP 211 příspěvek využívají především na očkování proti klíšťové encefalitidě, ale lze se nechat očkovat i proti řadě jiných nemocí, u kterých nejsou očkovací látky hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Například proti žloutenkám, meningokokům, pneumokokům, černému kašli, rotavirovým infekcím, vzteklině, HPV a řadě jiných.

Více informací o nabídce ZP 211 pro pojištěnce najdete ZDE.

Přečtěte si také

Žádné plážové pinkání, při badmintonu si dáte pořádně „do těla“

Žádné plážové pinkání, při badmintonu si dáte pořádně „do těla“

Zima až praští, sněhu po kolena, nebo – a to v našich zeměpisných šířkách platí obvykleji – sněhová břečka, teploty kolem nuly. Zkrátka sportovat venku se příliš nedá. Co s tím? Pohyb je třeba. Ale kde nalézt nějakou sportovní aktivitu, která nezpůsobí příliš velkou díru do našeho rozpočtu a umožní zapojit celou rodinu? Máme tip. Co třeba vyzkoušet badminton?

Pitný režim: Základ zdravě fungujícího organismu

Pitný režim: Základ zdravě fungujícího organismu

Věděli jste, že člověk dokáže přežít i několik týdnů bez jídla, ale bez vody jen pouhé dva až tři dny? Právě proto je důležité vybalancovat příjem tekutin s jejich výdejem a neopomíjet správný pitný režim.