Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

„O významu zdraví nejlépe svědčí to, že zdravý žebrák je šťastnější než nemocný král,“ řekl před mnoha lety německý filozof Arthur Schopenhauer. Zdraví vede ke štěstí a šťastný život je to, o co všichni usilujeme.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky už léta podporuje své klienty v úsilí o kvalitnější životní styl, ke kterému kromě pohybu a zdravého jídelníčku patří i prevence. V sobotu 7. dubna 2018 si připomeneme Světový den zdraví a to je jistě příležitost zopakovat si, na co všechno mohou klienti ZP 211 čerpat příspěvky z fondu prevence.

Sportuj

Tyto příspěvky jsou nenárokovým bonusem a mají za úkol podpořit vás ve vašem úsilí zůstat dlouho zdraví. Proto mezi prvními připomeneme možnost čerpat příspěvek 500 Kč na nákup permanentky na pravidelné sportování – fitness či aquaerobikem počínaje a třeba jógou konče. Je jen na zájmu klienta, k jakému pravidelnému pohybu se rozhodne. Tento příspěvek mohou čerpat klienti bez ohledu na věk, od dětí po seniory.

Nech se vyšetřit

Pokud má klient vyhraněnější zájem, jak podpořit své zdraví, může příspěvek z fondu prevence využít na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, případně na některé z řady různých vyšetření.

Před létem se hodí nezapomenout například na vyšetření mateřských znamének, abychom vyloučili onemocnění zákeřnou rakovinou kůže. Ženám lze doporučit vyšetření na osteoporózu, mužům pro změnu vyšetření prostaty či kardiovaskulárního systému. Užitečná jsou vyšetření, která mohou pomoci včas zabránit vzniku dalších onkologických či civilizačních onemocnění.

 

Jdi k zubaři

Kromě zmíněných permanentek mohou děti příspěvek využít i na preventivní sportovní prohlídku či ozdravný pobyt v přírodě, popřípadě na dentální hygienu nebo fixní rovnátka.

Ani malé děti nepřijdou zkrátka. Příspěvek může být použit na nákup monitoru dechu, chůvičky a pomůcek pro novorozence a kojence, jako je váha, teploměr, odsávačka hlenů, polohovací polštář či zvlhčovač vzduchu. Děti od 6 měsíců do 3 let mohou příspěvek využít na speciální bezkontaktní oční vyšetření přístrojem PlusOptix.

Cvič po porodu

Těhotným ženám se mohou příspěvky z fondu prevence od ZP 211 hodit na zvýšení kvality zdravotní péče před porodem, například na předporodní kurz, vyšetření v souvislosti s těhotenstvím, na 3D a 4D ultrazvuk či odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.

Ženy po porodu mohou příspěvky využít například na cvičení po porodu, plavání s dítětem nebo na laktační poradkyni. Program podpory kojení má v ČR prokazatelně pozitivní vliv na vývoj novorozeňat.

Dej se očkovat

Už jsme zmínili očkování. To představuje v čerpání z fondu prevence významnou položku. Klienti ZP 211 příspěvek využívají především na očkování proti klíšťové encefalitidě, ale lze se nechat očkovat i proti řadě jiných nemocí, u kterých nejsou očkovací látky hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Například proti žloutenkám, meningokokům, pneumokokům, černému kašli, rotavirovým infekcím, vzteklině, HPV a řadě jiných.

Více informací o nabídce ZP 211 pro pojištěnce najdete ZDE.

Přečtěte si také

Lymeská borrelióza – nezapomínejte sami na sebe

Lymeská borrelióza – nezapomínejte sami na sebe

Na chalupě či procházkami v přírodě trávíme v létě hodně volna. A čím odpočatější a uvolněnější jsme, tím méně vnímáme rizika, která na nás v přírodě číhají. Jedním z velmi častých rizik je přisátí klíštěte a riziko nemocí, které nám tím hrozí. Lymeská borrelióza patří k jedněm z nejčastějších onemocnění přenášených klíšťaty.

Vyzkoušejte golf. Hrát se dá v každém věku i s celou rodinou

Vyzkoušejte golf. Hrát se dá v každém věku i s celou rodinou

Láká vás golf? Není nic snazšího, než si ho vyzkoušet. Rozhodně se nenechte odradit tvrzením, že je to sport jen pro snoby, vyvolené nebo bohaté lidi. Samozřejmě, špičkové golfové vybavení stojí dost peněz, stejně jako vstup na některá vyhlášená hřiště. Ale i v golfu platí totéž, co například v lyžování, cyklistice a dalších sportech – existují i další možnosti, jak si zahrát, aniž by to byla pohroma pro vaši peněženku. A zážitky z golfových hřišť po prvních povedených ranách opravdu stojí za zkoušku.