Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci

„O významu zdraví nejlépe svědčí to, že zdravý žebrák je šťastnější než nemocný král,“ řekl před mnoha lety německý filozof Arthur Schopenhauer. Zdraví vede ke štěstí a šťastný život je to, o co všichni usilujeme.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky už léta podporuje své klienty v úsilí o kvalitnější životní styl, ke kterému kromě pohybu a zdravého jídelníčku patří i prevence. V sobotu 7. dubna 2018 si připomeneme Světový den zdraví a to je jistě příležitost zopakovat si, na co všechno mohou klienti ZP 211 čerpat příspěvky z fondu prevence.

Sportuj

Tyto příspěvky jsou nenárokovým bonusem a mají za úkol podpořit vás ve vašem úsilí zůstat dlouho zdraví. Proto mezi prvními připomeneme možnost čerpat příspěvek 500 Kč na nákup permanentky na pravidelné sportování – fitness či aquaerobikem počínaje a třeba jógou konče. Je jen na zájmu klienta, k jakému pravidelnému pohybu se rozhodne. Tento příspěvek mohou čerpat klienti bez ohledu na věk, od dětí po seniory.

Nech se vyšetřit

Pokud má klient vyhraněnější zájem, jak podpořit své zdraví, může příspěvek z fondu prevence využít na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, případně na některé z řady různých vyšetření.

Před létem se hodí nezapomenout například na vyšetření mateřských znamének, abychom vyloučili onemocnění zákeřnou rakovinou kůže. Ženám lze doporučit vyšetření na osteoporózu, mužům pro změnu vyšetření prostaty či kardiovaskulárního systému. Užitečná jsou vyšetření, která mohou pomoci včas zabránit vzniku dalších onkologických či civilizačních onemocnění.

 

Jdi k zubaři

Kromě zmíněných permanentek mohou děti příspěvek využít i na preventivní sportovní prohlídku či ozdravný pobyt v přírodě, popřípadě na dentální hygienu nebo fixní rovnátka.

Ani malé děti nepřijdou zkrátka. Příspěvek může být použit na nákup monitoru dechu, chůvičky a pomůcek pro novorozence a kojence, jako je váha, teploměr, odsávačka hlenů, polohovací polštář či zvlhčovač vzduchu. Děti od 6 měsíců do 3 let mohou příspěvek využít na speciální bezkontaktní oční vyšetření přístrojem PlusOptix.

Cvič po porodu

Těhotným ženám se mohou příspěvky z fondu prevence od ZP 211 hodit na zvýšení kvality zdravotní péče před porodem, například na předporodní kurz, vyšetření v souvislosti s těhotenstvím, na 3D a 4D ultrazvuk či odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.

Ženy po porodu mohou příspěvky využít například na cvičení po porodu, plavání s dítětem nebo na laktační poradkyni. Program podpory kojení má v ČR prokazatelně pozitivní vliv na vývoj novorozeňat.

Dej se očkovat

Už jsme zmínili očkování. To představuje v čerpání z fondu prevence významnou položku. Klienti ZP 211 příspěvek využívají především na očkování proti klíšťové encefalitidě, ale lze se nechat očkovat i proti řadě jiných nemocí, u kterých nejsou očkovací látky hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Například proti žloutenkám, meningokokům, pneumokokům, černému kašli, rotavirovým infekcím, vzteklině, HPV a řadě jiných.

Více informací o nabídce ZP 211 pro pojištěnce najdete ZDE.

Přečtěte si také

In-line bruslení na vyčistění hlavy i pro kondici

In-line bruslení na vyčistění hlavy i pro kondici

Léto je v plném proudu a nabízí se otázka, jak si ho ještě o něco víc zpestřit a užít. Máme pro vás tip: zkuste in-line bruslení. Stezky pro cyklisty a samozřejmě i bruslaře u nás rostou docela svižným tempem, takže stačí nazout brusle a vyrazit. Pokud ještě nemáte s in-line bruslením, nebo chcete-li s jízdou na kolečkových bruslích, žádné zkušenosti, není třeba propadat malomyslnosti. Poradíme vám, jak na to…

Mazejte létem! Napřed si však namažte pleť

Mazejte létem! Napřed si však namažte pleť

V létě se člověku nejlíp běží, když je pořádně namazaný. Samozřejmě nikoliv alkoholickými nápoji, ale kvalitním opalovacím krémem. Žertem to jde říct ještě jinak: Mazejte běhat, ale namazaní!