Jana B.

Jana B.

Nejdůležitější je psychická pohoda.

Jako by to bylo včera, co mi na displeji vyskočilo cizí telefonní číslo. Na druhém konci se ozvalo Centrum Petra Havlíčka a já nasedla do taxíku s cílovou stanicí ZMĚNA. Pět měsíců uteklo jako voda a je tu konec. 

Možná teď čekáte, že vylíčím, jak jsem zhubla poslední přebytečná kila a jak jsem zdravá a mám zautomatizované všechny návyky. Přesně tak, jak jsem si předsevzala a vysnila. To je krásná představa. Pokud ale třicet let žijete určitým stylem, těžko to napravíte během pěti měsíců.

Takže jaké jsou výsledky? S váhou jsem šla dolů. Zhubla jsem z 82,5 kg na 80,1 kg, pár dní jsem se držela dokonce na váze 79,5 kg. Váha ale není rozhodující. Pokud jde o poměry tuků, vody a aktivní tělesné hmoty, tam se toho moc nezměnilo. Budiž mi útěchou fakt, že hubnu posledních pět let a nějakých 25 kg už jsem se zbavila. Ta poslední kila prostě půjdou pomaleji a bude mě to stát daleko více úsilí než předtím. Ale pryč od čísel! Hlavní je, jak se člověk cítí. A zde proběhla opravdová proměna.

Během programu jsem si užívala jídlo, pohyb i relaxaci. Zaprvé jsem se na vše více soustředila a zadruhé si v pohybu i v jídle začala budovat návyky, což byl jeden z mých hlavních cílů. Co se relaxace týče, takhle krásně nadupané léto jsem už dlouho nezažila, ať už to byly cyklovýlety, výlety do Rakouska, po Čechách, procházky, návštěvy rodičů, nebo dovolená na Kanárských ostrovech.

Asi nejožehavější kapitola bylo jídlo. Během programu bylo jídlo ústředním tématem celého dne. Takový paradox! Jíte, přitom se cítíte dobře, a pokud vám genetika nepodrazí nohy, shazujete u toho kila. Ale pozor. Musíte jíst zdravě. Sestavený jídelníček je ze začátku trochu šok a strávíte nad ním poměrně dost času. Ale pokud si s tím dáte práci, za chvilku vám to ani nepřijde. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo a cítili jste se v pohodě. Tím se dostávám asi k té nejdůležitější věci při hubnutí a jakékoliv změně vůbec. Psychická pohoda. Zkrátka, jak jsem psala v jednom svém reportu: Cvičení a strava je základ. Ale je tam ještě jedna zásadní ingredience, bez které to nefunguje. A tou je psychická pohoda a správně nastavená hlava. To jsem si během programu ověřila nesčetněkrát.

Kdybych to měla celé shrnout: Program mi přinesl spíše takový restart režimu, který jsem měla posledních pět let a který mi ubíral síly. Po těch pěti měsících vypadám na první pohled stejně a výsledky měření na bodystatu by každého jenom utvrdily v tom, že se nic nezměnilo. Ale bodystat mi do hlavy nevidí. Tam to totiž secvaklo a začala probíhat změna. Ale přece jen se dostavily i vnější změny. Faldíky na bocích ubyly, oblečení mi není natěsno, pásek si utahuji o další dírku a celkově se ve svém těle cítím lépe než před pěti měsíci. Mám víc energie a více chuti na sobě dál pracovat. Boj nekončí, jede se dál. ;)

Na závěr bych chtěla poděkovat nejenom panu Suchánkovi, který mě vybral a všechny účastníky provázel, ale i panu Havlíčkovi, se kterým se neuvěřitelně krásně a lidsky povídá, paní Alici za její vstřícnost a všem konzultantům, kteří nám pomáhali bojovat a povzbuzovali nás. V neposlední řadě patří díky i ostatním bojovnicím. A díky patří i vám, čtenářům, kteří jste si dali tu práci a přečetli naše reporty. A pokud se někdo ptá, jak to dopadlo s mým výstupem na Teide… Dala jsem to!

Janiny výsledné změny:

  • Vstupní váha: 82,1 kg
  • Vstupní podíl tuku: 24,7 kg
  • Váha po proměně: 80,1 kg
  • Podíl tuku po proměně: 24,8 kg

Přečtěte si také

Siesta v létě

Siesta v létě

Houpací síť na zahradě, lehátko u bazénu, sedačka u televize nebo postel. Ať už k letnímu odpočinku ve stínu využijete jakoukoli rovnou plochu, udělejte si pohodlí a spěte nebo dřímejte do sytosti. Kdy jindy než v létě můžete bez výčitek svědomí na chvíli vypnout?

Anabolické steroidy. Nejkratší cesta ke zhroucení organismu

Anabolické steroidy. Nejkratší cesta ke zhroucení organismu

Není mnoho látek, které by při pravidelném užívání způsobily tolik zdravotních patálií jako anabolické steroidy. Tyto synteticky vyrobené látky se používají v lékařství, ale častěji je o nich slyšet ve spojitosti s kulturisty, jejichž cílem je nabrat velkou svalovou hmotu. Užívání anabolických steroidů jim to v krátkodobém horizontu skutečně dopřeje, ovšem zdravotní následky bývají fatální.

Soutěžící z minulého kola

Jitka J.

Jitka J.

Změna je vždycky možná.

Zuzana V.

Zuzana V.

Tělo je chytřejší než hlava.

Ivana Z.

Ivana Z.

Jde o nikdy nekončící péči o sebe sama.

Kateřina K.

Kateřina K.

Musím se naučit odpočívat.