Sníte o pěstování bylinek, ale nemáte zahradu? A máte balkon? Stačí i okenní parapet. To je přesně to místo, které můžete využít, zkrášlit si okno a zároveň sklízet bylinky na několik různých čajů.

Sníte o pěstování bylinek, ale nemáte zahradu? A máte balkon? Stačí i okenní parapet. To je přesně to místo, které můžete využít, zkrášlit si okno a zároveň sklízet bylinky na několik různých čajů.
Rakytník řešetlákový posiluje imunitu, zlepšuje srážlivost krve, pružnost kůže, chrání před škodlivými látkami, má antibakteriální účinky a využít ho můžete i při léčbě močového nebo zažívacího ústrojí. A to zdaleka není všechno, co tenhle keř se svými oranžovými bobulkami dokáže.
Všichni víme, že zima a nachlazení či zhoršení příznaků některých onemocnění k sobě zkrátka patří. Většina z nás je srozuměna i s tím, že během tohoto ročního období je důležité zvýšit dávky přijímaných vitaminů, a to jak prostřednictvím vhodného jídelníčku, tak i používáním různých doplňků stravy zakoupených v lékárně.
V zimním počasí venku snadno a rychle prochladneme. Mnoho lidí si pro zahřátí zvolí grog nebo čaj s rumem, ale mnohem zdravější variantou je teplá polévka, hlavně když navíc obsahuje samé zdravé suroviny a málo sacharidů.
O imunitě se mluví hodně a na podzim a v zimě ještě více. Není divu, protože právě v těchto ročních obdobích je naše tělo vystaveno zvýšené zátěži a musí bojovat s mnoha typy možných nákaz a infekcí, o stoupajícím ohrožení koronavirem ani nemluvě.
Pokud již veganem jste, otázku, zda je tento typ stravování dobrý pro váš imunitní systém, máte vyřešenou. Jestliže ale teprve plánujete a přemýšlíte nad tím, že se začnete stravovat podle principů veganství, je dobré znát všechny přínosy i případné nevýhody tohoto jídelníčku. A otázka, zda je veganství dobré pro váš imunitní systém, je určitě jednou z těch nejdůležitějších.
Naše střeva jsou vlastně zodpovědná za chod celého organismu. Rozkládají potraviny, které jíme, absorbují nezbytné živiny a jsou zdrojem energie. Také jim ale vděčíme za hormonální rovnováhu, zdraví pokožky, duševní zdraví a nezbytné odstranění toxinů a všeho odpadu z těla. A ještě za jednu z nejdůležitějších věcí – za fungující imunitní systém a zajištění obranyschopnosti organismu.
Léto je pryč, teploty padají dolů a s nimi leckdy i naše chuť vyběhnout ven, zasportovat si, protáhnout se. To je ale jen jeden úhel pohledu. Ten druhý naopak láká k pohybu v podzimní atmosféře. To proto, že podzimní sportování pod širým nebem nejen prospívá naší fyzické kondici, ale také zlepšuje náladu a je tím nejlepším spojencem v boji proti podzimním depresím.
Ať už čelíte chladné a chřipkové sezoně, nebo se prostě jen snažíte zůstat zdraví bez ohledu na počasí, vždy je naprostým základem silný a správně fungující imunitní systém. Když je vaše imunita v pořádku, imunitní systém zodpovědný za ochranu před infekcemi a boj s nimi účinně pomáhá odvrátit hrozící nemoc.
Máme tu podzim se vším všudy, tedy i s nezbytnými virózami, chřipkami a nachlazeními. Podzim dává naší imunitě zabrat. Co tedy podniknout, abychom se co nejlépe ochránili? Jak posílit imunitu na poslední chvíli? Nemějte obavy, i to se dá. A pokud náhodou přece jen onemocníte, na léčení se dají využít úplně stejné tipy.
Říkat čtenářům, kteří mají zdraví jako vášeň, že bez železa se neobejdeme, je nošení dříví do lesa. Ale dát jim tip, jak tento důležitý prvek co nejpřirozenějším způsobem dostat do těla, to už je jiná.
Co víme o opičích neštovicích? Máme se jich obávat? Jak se projevují a jaká je vnímavost na tuto infekci u našich dětí? Jak postupovat při podezření z nakažení a jak se můžeme chránit?
Kdy je v těhotenství masáž vhodná a čemu se vyhnout? Ani v těhotenství se nemusíte úplně vzdát své oblíbené masáže. Navíc můžete využít příspěvek od zdravotní pojišťovny.
Vysoký krevní tlak, sice bezbolestný, ale o to víc nebezpečný, patří k těm zdravotním problémům, které se dají ovlivnit naším způsobem života. Podívejte se, co všechno vám s hypertenzí pomůže.
Na otázky kolem zdraví se v podcastu Zdraví v kostce ZP MV ČR díváme pohledem laiků i odborníků.
Pohyb a cvičení našemu tělu prospívá, o tom netřeba příliš polemizovat. Jen je důležité najít tu správnou míru, aby se nám nestalo, že si pohybem víc uškodíme, než pomůžeme. Na co myslet, než se pustíme do sportování?
Asi všichni víme, že i když nejsme nemocní, čas od času bychom se měli u lékaře stavit na preventivní prohlídku. Proč to ale většina z nás nedělá?