Plody goji neboli kustovnice čínské jsou velkou apotékou v malém červeném obalu. Jak moc znáte její účinky a proč ji považovat za elixír mládí? Existuje minimálně 15 důvodů, proč mít goji stále po ruce.

Co je vlastně úzkost a jak se tento stav může podepsat na naší výkonnosti, celkovém zdravotním stavu a imunitě? Jak si ulevit a kdy tento stav léčit?
ochlazení tradičně doprovázejí infekční onemocnění. Mezi ta, která nás mohou pěkně potrápit, patří infekce respiračním syncitiálním virem, zkráceně RSV virem.
Nemusíme být velcí pěstitelé, aby nám „šalvěj“ něco říkala. Někdo si vzpomene na odvar z babského ucha z Dívky na koštěti a někteří si bez ní neumí představit pečenou rybu. Ale je toho mnohem víc!
Zdají se být tak obyčejné a tak dostupné, ale borůvky mají tolik pozitivních zdravotních účinků, že se právem řadí mezi superpotraviny. Co je tato bobulka pro naše tělo schopná udělat?
Jsme zvyklí jít do lékárny, když nám tělo neslouží. Co ale dělat, když není lékárna po ruce nebo je zrovna výpadek dodávky léků? Často stačí jen vyjít ven a najít nejbližší kousek přírody. Víme, co hledat.
Se slovem terapie si většinou pojíme úlevu, pohodu a blahodárné působení. Umíte si ale představit, jak zažíváte pohodu a úlevu, když se cíleně vystavujete chladu? Dá se to naučit.
Svoji imunitu máme pochopitelně permanentně při sobě. Otázka ale zní, zdali je permanentně v dobré kondici. Aby nás mohla chránit, musíme si plnit povinnosti, které vůči ní máme.
Je tu období, kdy ranní mlhy a výrazné ochlazení prověří vaši imunitu i odolnost vůči chladu. Když už se o vás rýma pokouší, saháte raději po přírodních prostředcích? A znáte echinaceu čili třapatku?
S příchodem sezony respiračních infekcí narůstá důležitost některých látek klíčových pro dobrou obranyschopnost. Vitamín D bývá neprávem opomíjený. Jakou roli hraje v naší imunitě?
Jak všichni víme, vše, co prospívá střevům, prospívá i imunitě. Na podzim dozrává nejrůznější ovoce a jsou to právě švestky, které na střeva velmi dobře působí. Jak si je vychutnat a prospět tak imunitě?
Proč byl vyhlášen Mezinárodní den hor a jak dlouho ho tu vlastně máme? Pojďme si poupravit pohled na hory, které mnozí vnímají jen jako zábavní lunapark a cíl turistických výletů. A jak vlastně Mezinárodní den hor oslavit?
Pokožka miminka je velmi citlivá a náchylná k nejrůznějším alergickým reakcím, vyrážkám a ekzémům. Abychom předcházeli podráždění, je nezbytné dbát na správnou péči o dětské oblečení.
Po porodu se na čerstvou maminku valí spousta nových situací a bez nadsázky výzev, se kterými se snaží vyrovnat. Vedle péče o miminko je to i péče o sebe sama, kam mimo jiné patří také pravidelné cvičení.
Péče o nohy je důležitá nejen u dospělých. Pozornost je potřeba věnovat už těm nejmenším nožičkám. Proč nejsou ortopedické vložky univerzálním řešením, se dozvíte od fyzioterapeutky Soni Barvenčíkové.
Listopadem již tradičně hýbe charitativní akce Movember. Ten se snaží připomenout mužům, aby se více zajímali o zdraví svých reprodukčních orgánů a také o své psychické zdraví. A jak to spolu souvisí?
Nemusíme si připomínat, že stomatologická péče neznamená jen ošetření zubního kazu. Orientujete se v tom, které zákroky a úkony jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění?