Přejít k hlavnímu obsahu

Imunita

Filtrovat články
bylinkový čaj
Zdravý životní styl 4. 4. 2022

Bylinkový čaj v truhlíku

Sníte o pěstování bylinek, ale nemáte zahradu? A máte balkon? Stačí i okenní parapet. To je přesně to místo, které můžete využít, zkrášlit si okno a zároveň sklízet bylinky na několik různých čajů.

vitamíny
Jídlo 7. 2. 2022

Hlídejte si vitaminy po celou zimu

Všichni víme, že zima a nachlazení či zhoršení příznaků některých onemocnění k sobě zkrátka patří. Většina z nás je srozuměna i s tím, že během tohoto ročního období je důležité zvýšit dávky přijímaných vitaminů, a to jak prostřednictvím vhodného jídelníčku, tak i používáním různých doplňků stravy zakoupených v lékárně.

Imunita a veganská strava
Jídlo Podzimní vášeň pro zdravé jídlo 22. 11. 2021

Imunita a veganská strava

Pokud již veganem jste, otázku, zda je tento typ stravování dobrý pro váš imunitní systém, máte vyřešenou. Jestliže ale teprve plánujete a přemýšlíte nad tím, že se začnete stravovat podle principů veganství, je dobré znát všechny přínosy i případné nevýhody tohoto jídelníčku. A otázka, zda je veganství dobré pro váš imunitní systém, je určitě jednou z těch nejdůležitějších.

bolest břicha
Zdravý životní styl 29. 10. 2021

Za většinu imunity vděčíme tlustému střevu. Jak jej můžete podpořit a posílit?

Naše střeva jsou vlastně zodpovědná za chod celého organismu. Rozkládají potraviny, které jíme, absorbují nezbytné živiny a jsou zdrojem energie. Také jim ale vděčíme za hormonální rovnováhu, zdraví pokožky, duševní zdraví a nezbytné odstranění toxinů a všeho odpadu z těla. A ještě za jednu z nejdůležitějších věcí – za fungující imunitní systém a zajištění obranyschopnosti organismu.

jogging
Pohyb 21. 10. 2021

Podzim je tady. Tak hurá ven za sportem a pohybem!

Léto je pryč, teploty padají dolů a s nimi leckdy i naše chuť vyběhnout ven, zasportovat si, protáhnout se. To je ale jen jeden úhel pohledu. Ten druhý naopak láká k pohybu v podzimní atmosféře. To proto, že podzimní sportování pod širým nebem nejen prospívá naší fyzické kondici, ale také zlepšuje náladu a je tím nejlepším spojencem v boji proti podzimním depresím.

imunita
Prevence Podzimní vášeň pro zdravé jídlo 14. 10. 2021

Podzim s posilovači imunitního systému

Máme tu podzim se vším všudy, tedy i s nezbytnými virózami, chřipkami a nachlazeními. Podzim dává naší imunitě zabrat. Co tedy podniknout, abychom se co nejlépe ochránili? Jak posílit imunitu na poslední chvíli? Nemějte obavy, i to se dá. A pokud náhodou přece jen onemocníte, na léčení se dají využít úplně stejné tipy.

Aktuálně