Mezi velmi rizikové faktory přispívající ke vzniku dětské obezity patří především nepravidelnost a malá pestrost jídelníčku. Přesně toho se nám během adventu a Vánoc nejspíš podařilo dosáhnout.

Mezi velmi rizikové faktory přispívající ke vzniku dětské obezity patří především nepravidelnost a malá pestrost jídelníčku. Přesně toho se nám během adventu a Vánoc nejspíš podařilo dosáhnout.
Při spoustě negativních informací a informačním tlaku stále více podléhají stresu nejen dospělí, ale i děti. Jak se liší vnímání stresu dětmi a dospělými? Je reakce dospělých na prožitek dětí vždy adekvátní?
Správná volba příkrmů je u batolat tak trochu vědou. Hledáme kompromis mezi potřebami dítěte, vlastními zkušenostmi a novými trendy. Co si máme pohlídat u bílkovin a jak je správně kombinovat s kojením?
První tři roky dítěte jsou klíčové jak pro růst, tak pro prevenci mnoha potíží zralého věku. Zkrátka, na co si zaděláme v dětství, s tím se potýkáme v dospělosti. Jak předejít obezitě našeho potomka?
S příchodem sezony respiračních infekcí narůstá důležitost některých látek klíčových pro dobrou obranyschopnost. Vitamín D bývá neprávem opomíjený. Jakou roli hraje v naší imunitě?
Proč vám lékaři v pediatrických ambulancích doporučují kromě povinného očkování i volitelné vakcíny? Jaký je rozdíl mezi očkováním dětí, které je zahrnuto v povinném schématu, a volitelným očkováním?
Kromě povinného očkování dnes můžeme na základě doporučení dětského lékaře děti očkovat celou řadou výběrových vakcín. Pár otázek kolem očkování pro vás zodpovíme v tomto článku.
Jak souvisí vyšetření krve s podzimním sportováním? Odhalí skryté potíže, které přímo ovlivňuji výkonnost, nebo přímo poukáže na problém, který je nutné vyřešit dřív, než se do sportování pustíme.
Od okamžiku porodu se zapojují do péče o vaše miminko dětští lékaři, neonatologové, a svou roli brzy sehraje i první odběr krve u miminka, díky kterému hodnotíme riziko vážných genetických nemocí a vrozených predispozic.
Pokud patříte k vyznavačům podzimního pohybu v přírodě, turistiky nebo začínáte s běháním, měli byste o svém zdraví vědět o trochu více, než dokážete změřit chytrými hodinkami a náramky.
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.