V Evropě již téměř 40 % lidí trpí nějakou formou alergie. K razantnímu nárůstu v evropské populaci dochází nejen vlivem dědičnosti, ale i stresujícím životním stylem. Jak dostat alergii pod kontrolu?

V Evropě již téměř 40 % lidí trpí nějakou formou alergie. K razantnímu nárůstu v evropské populaci dochází nejen vlivem dědičnosti, ale i stresujícím životním stylem. Jak dostat alergii pod kontrolu?
Co se děje po požití nápoje s obsahem alkoholu? Jak vlastně působí v mozku a jaké další orgány ovlivní? Sledujte cestu alkoholu lidským tělem krok za krokem.
Při sportu nebo práci se občas snažíme splnit nemožné a překonat vlastní limity. Věříme, že je to jen otázkou vůle. Ale pozor, tělo je moudré a začne si říkat, kdy má dost. Poznáte varovné signály těla?
S příchodem sezony respiračních infekcí narůstá důležitost některých látek klíčových pro dobrou obranyschopnost. Vitamín D bývá neprávem opomíjený. Jakou roli hraje v naší imunitě?
Pokud patříte k vyznavačům podzimního pohybu v přírodě, turistiky nebo začínáte s běháním, měli byste o svém zdraví vědět o trochu více, než dokážete změřit chytrými hodinkami a náramky.
Co víme o opičích neštovicích? Máme se jich obávat? Jak se projevují a jaká je vnímavost na tuto infekci u našich dětí? Jak postupovat při podezření z nakažení a jak se můžeme chránit?
Pálení žáhy je vám jistě známé. Potíže související s trávením nám ale nezpůsobuje jen únik žaludečních šťáv. Podílí se na nich také únik žlučových kyselin. V čem se liší?
Na jaře nás to více táhne jít sportovat do přírody. Pro alergiky to však znamená větší nebo menší potíže. Svědění, ucpaný nos, kašel a zvýšenou únavu. Mnohým potížím lze jednoduše předejít.
Se sezonní depresí, trvalým pocitem úzkosti a nedostatkem energie nám do určité míry úspěšně pomůže pohyb a úprava dietního režimu. Ale někdy to zkrátka nestačí. Důvodů pro duševní nepohodu může být mnoho, včetně postcovidového syndromu, a je důležité nebát se vyhledat odbornou pomoc, i když by to znamenalo dočasné nasazení psychofarmak. Vysvětlíme vám, v čem vám můžou pomoci.
Není snad přirozenějšího a lepšího léku na zimní deprese než pravidelná procházka na svěžím mrazivém vzduchu. Abyste si ji vychutnali bez zmrzlých rukou, měli byste porozumět tomu, jak přesně vaše tělo reaguje na chlad. S dobrou strategií omezíte tuto potíž na minimum.
I když je ortopedických pomůcek celá řada, nejvíce máme povědomí o ortopedických vložkách. Jak přijít k těm, které jsou doslova na míru? Jak je to s předpisem a příspěvkem od zdravotní pojišťovny?
Společnost STOB se dlouhodobě zaměřuje na hubnutí, a to cestou bez diet a striktních omezení. Se zakladatelkou Ivou Málkovou jsme si povídali o stigmatizaci a o dětech s obezitou.
Světová dentální federace vyhlásila 20. březen jako Světový den ústního zdraví. To nám může připomenout, abychom na svou ústní dutinu nezapomínali. Využijte akci Zdravý úsměv 2023.
Systém preventivních prohlídek našeho dítěte se nám sice může zdát trošku náročný, ale je velmi propracovaný. Proto si také pediatra vybírá žena již v těhotenství. Kolik prohlídek je třeba absolvovat?
Kolik procent Čechů má vyšší hladinu cholesterolu? Co všechno ji může působit? Je účinnou obranou správná životospráva? Profesor Michal Vrablík osvětluje souvislosti a příčiny zvýšené hladiny cholesterolu.
Pokud se po zimě cítíte bez náboje, asi vám budou chybět vitaminy. Ale než půjdete do lékárny, vězte, že jarní vitaminy teď začínají růst všude kolem. Už jste je někdy zkusili načerpat přímo z přírody?