Léto a cestování s dětmi je radost, ale také starost. Víte, jakou dietu podávat dětem při průjmu, jak ošetřit popálenou kůži od sluníčka nebo vytáhnout přisáté klíště?
Léto a cestování s dětmi je radost, ale také starost. Víte, jakou dietu podávat dětem při průjmu, jak ošetřit popálenou kůži od sluníčka nebo vytáhnout přisáté klíště?
Hřejivý dotek slunečních paprsků je pro mnohé signálem pohody. Pro jiné je však slunečné počasí noční můra. Zarudlá pokožka, vyrážky, zvýšená citlivost a svědění. Řeč je o alergii na slunce.
Informace o první pomoci tzv. z první ruky najdete v podcastu s tiskovou mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy Janou Poštovou na portálu Zdravé rodičovství.
Cévní mozková příhoda neboli mrtvice už nestraší jen seniory, ale ohrožuje také životy mladých. Poznáte příznaky mrtvice? Dokážete reagovat, stanete-li svědky této příhody? A jak probíhá zotavování?
Jaká je první pomoc v případě popálenin a opařenin a na co by si měli dávat pozor rodiče nejmenších dětí?
I když si přejeme, abychom ho nikdy nemuseli použít, znát správný postup poskytování první pomoci dětem je důležité pro všechny rodiče. A nejen pro ně.
Rozhovor s Michalem Šedou, pořadatelem projektů, které se snaží atraktivní formou seznámit s první pomocí či urgentní medicínou a problematikou IZS.
Obzvlášť v zimním období trápí suchá a popraskaná kůže na rukou nejednoho z nás. Jak o ruce pečovat? Základem je udržet je v teple a hydratovat.
Výron kotníku není jen záležitostí sportovců. Stačí špatně došlápnout nebo uklouznout na ledě a nepříjemné zranění je na světě.
Pokud patříte k vyznavačům podzimního pohybu v přírodě, turistiky nebo začínáte s běháním, měli byste o svém zdraví vědět o trochu více, než dokážete změřit chytrými hodinkami a náramky.
Věděli byste, jak si poradit s poskytnutím první pomoci u vody? Říká se, kdo je připraven, není zaskočen. Podívejte se, jak postupují vodní záchranáři při pomoci tonoucímu.
Pokud jste se ještě s pojmem Bungee Workout nesetkali, ve videu uvidíte, jak vypadá tohle nápadité cvičení, které je podle lektorky Andrey návykové.
Nárůst onkologických onemocnění v populaci s sebou přináší i závažná psychologická témata, které se dotýkají nejen pacientů samotných. O nich jsme hovořili s psychologem Martinem Pospíchalem.
Listopad, známý také jako „Movember“, je každoroční příležitostí upozornit na rakovinu prostaty, jež patří mezi nejčastější mužské onkologické diagnózy. Včasný screening může doslova zachraňovat životy.
Posilování středu těla vám přinese nejen pěkný efekt, ale především lepší držení těla, prevenci zranění a celkové zlepšení fyzické kondice. Jaké cviky jsou nejúčinnější?
S nástupem respiračních infekcí je celkem časté, že v rodině přistoupíme k samoléčbě, a to nejen u dětí, ale také sami u sebe. Aby byla účinná, měli bychom dodržovat správný postup.
Obávané cévkování – nepopulární, ale často nevyhnutelné. V podcastu se dozvíte o nové revoluční cestě, jak se vyhnout infekcím a bolestem při samotném procesu cévkování. Je tu vynález urinálního katetru.