Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravé dítě

MUDr. Alena Šebková
Zdravé dítě 23. 6. 2022

Prevence u dětí a očkování

Na zdravotní péči a prevenci u svého dítěte začnete myslet ihned po jeho narození a nejspíš nikdy nepřestanete. O zajímavých otázkách přístupu ke zdraví dětí hovoří v podcastu dětská lékařka Alena Šebková.

děti na lyžích
Zdravé dítě 8. 12. 2021

Děti na lyžích – ochranné pomůcky

Zima je za dveřmi a s ní i všechny kratochvíle, které s sebou přináší. Včetně lyžování. Pokud se chystáte vyrazit na hory na lyžovačku i s dětmi, je samozřejmostí jim zajistit kvalitní vybavení, tedy lyže, boty, hůlky a oblečení, ale snad ještě důležitější je mít na paměti bezpečnost a ochranu svých ratolestí. Takže nezbytnou výbavou na sjezdovkách je helma a chránič páteře, tzv. páteřák.

dětská logopedie
Zdravé dítě 7. 12. 2021

Cesta k prvním slovům není rovná

První slova dítěte jsou velmi očekávaná nejen rodiči, ale také okolím dítěte. Pokud nepřicházejí, jsou rodiče často podrobováni všetečným dotazům a kritice, což někdy vyústí až v dusnou atmosféru v rodině.

koktavost
Zdravé dítě 18. 10. 2021

Děti a koktavost: první pomoc pro rodiče

U příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti, jenž každoročně připadá na 22. říjen, přinášíme rozhovor s klinickým logopedem a odborníkem na poruchy plynulosti řeči PhDr. Janem Dezortem, Ph.D., který je i garantem projektu Logopedická pohotovost online. Na služby tohoto projektu nyní můžete využít příspěvek ZP MV ČR v Programu podpory duševního zdraví (Klinická logopedie) a Programu Telemedicína.

Podzimní vášeň pro imunitu

Aktuálně