Patříte mezi bylinářské nadšence? Zkuste i jiné než kuchyňské bylinky nebo mátu. Znáte pelyněk brotan, řepík lékařský, kozlík lékařský nebo sléz maurský? A chtěli byste svůj vlastní voňavý heřmánek?

Patříte mezi bylinářské nadšence? Zkuste i jiné než kuchyňské bylinky nebo mátu. Znáte pelyněk brotan, řepík lékařský, kozlík lékařský nebo sléz maurský? A chtěli byste svůj vlastní voňavý heřmánek?
Sníte o pěstování bylinek, ale nemáte zahradu? A máte balkon? Stačí i okenní parapet. To je přesně to místo, které můžete využít, zkrášlit si okno a zároveň sklízet bylinky na několik různých čajů.
Rakytník řešetlákový posiluje imunitu, zlepšuje srážlivost krve, pružnost kůže, chrání před škodlivými látkami, má antibakteriální účinky a využít ho můžete i při léčbě močového nebo zažívacího ústrojí. A to zdaleka není všechno, co tenhle keř se svými oranžovými bobulkami dokáže.
Ať už čelíte chladné a chřipkové sezoně, nebo se prostě jen snažíte zůstat zdraví bez ohledu na počasí, vždy je naprostým základem silný a správně fungující imunitní systém. Když je vaše imunita v pořádku, imunitní systém zodpovědný za ochranu před infekcemi a boj s nimi účinně pomáhá odvrátit hrozící nemoc.
Ačkoli farmaceutické firmy produkují stále více výrobků, již delší dobu se od nich mnoho lidí začíná odvracet zpět k přírodě a k síle léčivých rostlin.
Co víme o opičích neštovicích? Máme se jich obávat? Jak se projevují a jaká je vnímavost na tuto infekci u našich dětí? Jak postupovat při podezření z nakažení a jak se můžeme chránit?
Kdy je v těhotenství masáž vhodná a čemu se vyhnout? Ani v těhotenství se nemusíte úplně vzdát své oblíbené masáže. Navíc můžete využít příspěvek od zdravotní pojišťovny.
Vysoký krevní tlak, sice bezbolestný, ale o to víc nebezpečný, patří k těm zdravotním problémům, které se dají ovlivnit naším způsobem života. Podívejte se, co všechno vám s hypertenzí pomůže.
Na otázky kolem zdraví se v podcastu Zdraví v kostce ZP MV ČR díváme pohledem laiků i odborníků.
Pohyb a cvičení našemu tělu prospívá, o tom netřeba příliš polemizovat. Jen je důležité najít tu správnou míru, aby se nám nestalo, že si pohybem víc uškodíme, než pomůžeme. Na co myslet, než se pustíme do sportování?
Asi všichni víme, že i když nejsme nemocní, čas od času bychom se měli u lékaře stavit na preventivní prohlídku. Proč to ale většina z nás nedělá?