Po zimě tělo volá po čerstvých vitamínech a lehčí stravě. Pojďme oživit náš jídelníček jarními bylinkami a sezónní zeleninou. Přinášíme tři skvělé recepty, které vám dodají energii, zdraví a dobrou náladu.

Po zimě tělo volá po čerstvých vitamínech a lehčí stravě. Pojďme oživit náš jídelníček jarními bylinkami a sezónní zeleninou. Přinášíme tři skvělé recepty, které vám dodají energii, zdraví a dobrou náladu.
Objevte znovu kouzlo bylinek pro uvolnění a relaxaci. Čaje, éterické oleje, voňavé koupele či zahřívání sušených bylin – vyzkoušejte přírodní metody, které vám pomohou najít klid a pohodu.
Zima velmi testuje naši imunitu, ale s osvědčenými triky ji můžeme udržet silnou. Otužování, bylinky, vitaminy i dobrý spánek – připomeňte si, jak zůstat zdraví a plní energie i v chladných měsících.
V dnešní době se stále častěji vracíme k přírodním způsobům, jak si udržet zdraví. Pojďme se seznámit s další oblíbenou bylinkou, která pomáhá cévám, ale ulevuje také od menstruačních křečí – s routou vonnou.
Lichořeřišnice se často pěstuje pro své krásné květy a listy. Víte ale, že je také významným přírodním lékem? V tomto článku se podíváme na to, jak lichořeřišnice pomáhá organismu a jak ji mít stále po ruce.
Řeřicha, drobná zelená rostlina s nádhernými květy a jemnou ředkvičkovou chutí, je často přehlížena. Proč bychom si ji měli zkusit vypěstovat doma a přidávat do salátů, jsme pro vás sepsali v tomto článku.
Ženšen je fascinující přírodní prostředek, který spojuje starodávnou tradici s moderním životním stylem. Hledáte něco na podporu energie, imunitního systému nebo péče o pleť? Pak rozhodně čtěte dál.
Je stres každodenní součástí vašeho života? Pokud hledáte přírodní pomoc, jak si udržet duševní rovnováhu, pak pro vás máme jeden z pokladů přírodní medicíny – kozlík lékařský. Je to výjimečná rostlina.
Existuje potravina, která je tak prospěšná, že by mohla dostat Nobelovu cenu za výživu. Ne, nemá to nic společného s čokoládou (i když bychom si to všichni přáli). Je to mungo – zelené klíčky fazolí, které mají sílu změnit váš život.
Říká se mu medvědí česnek, nebo také divoký či lesní. Popularitu získal díky své chuti, ale je také zdravý? Pojďme se podívat, proč mít tento zelený zázrak v kuchyni a proč se vlastně jmenuje medvědí.
Kdy jste měli naposledy mateřídouškový čaj? A vnímáte mateřídoušku víc jako symbol léta, nebo spíš maminek a mateřství? Pojďme si připomenout, pro koho je mateřídouška skvělá a jestli ji pít, nebo se v ní koupat.
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.