Letos se mnozí z nás vyhnou covidu, ale nějaké to nachlazení s rýmou nás nejspíš v zimě nemine. Mějte malou zásobu bylinek, které vás z respiračních nemocí hravě vytáhnou. A které budete potřebovat?

Letos se mnozí z nás vyhnou covidu, ale nějaké to nachlazení s rýmou nás nejspíš v zimě nemine. Mějte malou zásobu bylinek, které vás z respiračních nemocí hravě vytáhnou. A které budete potřebovat?
Bylinkářství bylo v našich končinách využíváno odpradávna. Kromě fyzických neduhů se byliny umí postarat i o naši psychiku. Víte, po kterých bylinkách sáhnout, aby vás duše tolik nebolela?
Je tu období, kdy ranní mlhy a výrazné ochlazení prověří vaši imunitu i odolnost vůči chladu. Když už se o vás rýma pokouší, saháte raději po přírodních prostředcích? A znáte echinaceu čili třapatku?
Možná už máte vyzkoušeno, že když bazalku na pesto rozsekáte, začne šednout až černat a ztrácí svou zelenou svěžest. Zcela nenávratně. Jak na to, aby pesto zůstalo zelené i zítra, pozítří a popozítří?
Prazvláštní tropický strom, příbuzný čajovníku, z něhož se získává známý Tea Tree Oil, je velmi užitečný, ale dokáže také škodit. Záleží na tom, jak ho lidé použijí. Botanici mu říkají papírovník širokolistý.
Vůně mají naprosto jedinečnou schopnost dodávat sebevědomí a sebejistotu, ale také ztišit rozbouřenou mysl, ustát stres i uvolnit svaly. A možná už teď tušíte, jak úzce mohou vůně souviset se sportem.
Patříte mezi bylinářské nadšence? Zkuste i jiné než kuchyňské bylinky nebo mátu. Znáte pelyněk brotan, řepík lékařský, kozlík lékařský nebo sléz maurský? A chtěli byste svůj vlastní voňavý heřmánek?
Sníte o pěstování bylinek, ale nemáte zahradu? A máte balkon? Stačí i okenní parapet. To je přesně to místo, které můžete využít, zkrášlit si okno a zároveň sklízet bylinky na několik různých čajů.
Rakytník řešetlákový posiluje imunitu, zlepšuje srážlivost krve, pružnost kůže, chrání před škodlivými látkami, má antibakteriální účinky a využít ho můžete i při léčbě močového nebo zažívacího ústrojí. A to zdaleka není všechno, co tenhle keř se svými oranžovými bobulkami dokáže.
Ať už čelíte chladné a chřipkové sezoně, nebo se prostě jen snažíte zůstat zdraví bez ohledu na počasí, vždy je naprostým základem silný a správně fungující imunitní systém. Když je vaše imunita v pořádku, imunitní systém zodpovědný za ochranu před infekcemi a boj s nimi účinně pomáhá odvrátit hrozící nemoc.
Ačkoli farmaceutické firmy produkují stále více výrobků, již delší dobu se od nich mnoho lidí začíná odvracet zpět k přírodě a k síle léčivých rostlin.
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.