Nenechte ležet ladem bonusy, které pro vás má připravené vaše zdravotní pojišťovna. Možná ani nevíte, že se týkají i sportovního vybavení. A nejen toho, příspěvek dostanete i na řadu sportovních aktivit.

Speciál věnovaný vašemu zdraví a péči o tělo i duši.
Nenechte ležet ladem bonusy, které pro vás má připravené vaše zdravotní pojišťovna. Možná ani nevíte, že se týkají i sportovního vybavení. A nejen toho, příspěvek dostanete i na řadu sportovních aktivit.
Jednou za rok máme možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Na co se zaměřit, pokud o změně uvažujeme? Stojí za to porovnat jednotlivé výhody i celkový přístup. Jedná se přece o partnera pro naše zdraví.
Když se staráme o své zdraví, snažíme se takzvaně podchytit pokud možno vše, co na něj má vliv. Přemýšlíme nad zdravou stravou, pohybem, snažíme se mít zdravou mysl. To všechno je prevence.
Dvakrát v roce se vám nabízí možnost přestoupit od jedné zdravotní pojišťovny k jiné. Právě teď tu možnost máte. Do konce března. Nacházíte se zrovna v „přechodové fázi“, kdy se na tuto změnu chystáte?
Jsou tři důležité věci, které je potřeba si neustále připomínat ohledně infekce, kterou způsobuje lidský papilomavirus. Bohužel stále nejsou rozšířené tak, jak by měly být vzhledem k závažnosti následků. Měli bychom vědět, že jde o nejčastěji sexuálně přenosné onemocnění, přičemž jsou ohroženy nejen ženy, ale i muži a že účinnou ochranou je očkování.
Proč je potřeba se očkovat proti klíšťové encefalitidě? Kdy je nejvhodnější doba? Jak přispívá zdravotní pojišťovna?
Většina našich čtenářů asi ví, že Fond prevence je preventivní program Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, jehož cílem je podpora aktivit směřujících k pevnějšímu zdraví. Příspěvky (bonusy) v roce 2021 jsou v rámci tohoto fondu určeny dospělým i dětem, a co je skvělé, žádost můžete podat i online, tedy přes datovou schránkou nebo infomail bez nutnosti navštěvovat pobočku pojišťovny.
V pátek 8. 10. 2021 si připomínáme další z významných dnů, které Světová zdravotnická organizace (WHO) každoročně vyhlašuje jako připomínku problémů, s nimiž se lidstvo potýká.
Pokud často kupujete léky na předpis, za které musíte doplácet, neměli byste zapomínat, že v některých případech máte při překročení určitého finančního limitu nárok na vrácení přeplatku.
Když se řekne bariéry pro handicapované, nejspíš si představíme schody a obrubníky. Jenže on to může být i telefonní hovor. O tom, jak se dá tato, pro neslyšící velká bariéra překonávat, se dozvíte z rozhovoru s Ing. Josefem Sekáčem ze společnosti Transkript online. Tato společnost se zapojila do akce Týden komunikace osob se sluchovým postižením, jejímž partnerem je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
Co víme o opičích neštovicích? Máme se jich obávat? Jak se projevují a jaká je vnímavost na tuto infekci u našich dětí? Jak postupovat při podezření z nakažení a jak se můžeme chránit?
Kdy je v těhotenství masáž vhodná a čemu se vyhnout? Ani v těhotenství se nemusíte úplně vzdát své oblíbené masáže. Navíc můžete využít příspěvek od zdravotní pojišťovny.
Vysoký krevní tlak, sice bezbolestný, ale o to víc nebezpečný, patří k těm zdravotním problémům, které se dají ovlivnit naším způsobem života. Podívejte se, co všechno vám s hypertenzí pomůže.
Na otázky kolem zdraví se v podcastu Zdraví v kostce ZP MV ČR díváme pohledem laiků i odborníků.
Pohyb a cvičení našemu tělu prospívá, o tom netřeba příliš polemizovat. Jen je důležité najít tu správnou míru, aby se nám nestalo, že si pohybem víc uškodíme, než pomůžeme. Na co myslet, než se pustíme do sportování?
Asi všichni víme, že i když nejsme nemocní, čas od času bychom se měli u lékaře stavit na preventivní prohlídku. Proč to ale většina z nás nedělá?