Rakovina je onemocnění, kterého se každý z nás oprávněně obává. Existují ale způsoby, jak snížit riziko jejího vzniku. Klíčem je prevence a my se podrobně podíváme na to, jak může pojišťovna 211 pomoci.
Rakovina je onemocnění, kterého se každý z nás oprávněně obává. Existují ale způsoby, jak snížit riziko jejího vzniku. Klíčem je prevence a my se podrobně podíváme na to, jak může pojišťovna 211 pomoci.
Tématem nového podcastu Zdraví v kostce je lidský papilomavirus (HPV), který je spojován se sexuálně přenosnou infekcí. V životě se s ní potká až 80 % žen a mužů.
Ještě před rokem 2022 bylo toto onemocnění v České republice zcela ojedinělé, a to i díky povinnému očkování. Proč je tedy teď raketově na vzestupu?
Očkování je klíčovým prvkem zdravotní péče. V boji proti infekčním onemocněním hraje zásadní roli. Proč se nechat očkovat a jak zažádat o příspěvek?
Díváte se na prevenci komplexně? Máte zdravý životní styl, jíte zdravě, dostatečně se hýbáte a co ještě? Nezapomeňte na důležitou součást zdravotní prevence. Tou je očkování. Příspěvek pro rodinu je až 8 000 Kč.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.
Proč vám lékaři v pediatrických ambulancích doporučují kromě povinného očkování i volitelné vakcíny? Jaký je rozdíl mezi očkováním dětí, které je zahrnuto v povinném schématu, a volitelným očkováním?
Kromě povinného očkování dnes můžeme na základě doporučení dětského lékaře děti očkovat celou řadou výběrových vakcín. Pár otázek kolem očkování pro vás zodpovíme v tomto článku.
Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Přesto se prevenci, jež je účinnou cestou, jak chránit své zdraví a mnohdy si i zachránit život, stále dostatečně nevěnujeme.
S očkováním proti klíšťové encefalitidě bychom vzhledem k tomu, že v České republice je každoročně nejvíc nakažených v rámci Evropské unie, rozhodně neměli váhat. Na zimu čekat nemusíme.
Na zdravotní péči a prevenci u svého dítěte začnete myslet ihned po jeho narození a nejspíš nikdy nepřestanete. O zajímavých otázkách přístupu ke zdraví dětí hovoří v podcastu dětská lékařka Alena Šebková.
Pokud jste se ještě s pojmem Bungee Workout nesetkali, ve videu uvidíte, jak vypadá tohle nápadité cvičení, které je podle lektorky Andrey návykové.
Nárůst onkologických onemocnění v populaci s sebou přináší i závažná psychologická témata, které se dotýkají nejen pacientů samotných. O nich jsme hovořili s psychologem Martinem Pospíchalem.
Listopad, známý také jako „Movember“, je každoroční příležitostí upozornit na rakovinu prostaty, jež patří mezi nejčastější mužské onkologické diagnózy. Včasný screening může doslova zachraňovat životy.
Posilování středu těla vám přinese nejen pěkný efekt, ale především lepší držení těla, prevenci zranění a celkové zlepšení fyzické kondice. Jaké cviky jsou nejúčinnější?
S nástupem respiračních infekcí je celkem časté, že v rodině přistoupíme k samoléčbě, a to nejen u dětí, ale také sami u sebe. Aby byla účinná, měli bychom dodržovat správný postup.
Obávané cévkování – nepopulární, ale často nevyhnutelné. V podcastu se dozvíte o nové revoluční cestě, jak se vyhnout infekcím a bolestem při samotném procesu cévkování. Je tu vynález urinálního katetru.