Přejít k hlavnímu obsahu

Prevence

Nová diagnostika v prenatální léčbě
12. 1. 2023

Podcast: Nová diagnostika v prenatální léčbě

Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.

Mo Boys
Prevence 29. 11. 2022

Movember a Mo boys z konce světa

Do akce Movember se s přáním podpořit dobrou věc zapojují i týmy. Jeden z takových týmů dali dohromady učitelé ze základní školy „na konci světa“. Jak se jim dařilo předložit choulostivé téma svým žákům?

Prostate cancer
Prevence 8. 11. 2022

Co jste (ne)věděli o rakovině prostaty

Za posledních dvacet let se téměř ztrojnásobil počet mužů, kterým lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty. Zatímco v roce 2000 to byly asi tři tisíce pacientů, teď je to skoro osm tisíc.

Movember
Prevence 2. 11. 2022

Movember

Listopad je již třetí měsíc v řadě, kdy se obrací pozornost k onkologickým onemocněním, u kterých je prevence jednou z cest, jak proti nim úspěšně bojovat. Viditelným symbolem je „movemberový“ knír.

Růžový říjen
Prevence 13. 10. 2022

Růžový říjen

Myšlenka Růžového října vznikla již v roce 1985. Jeho cílem je podpořit prevenci rakoviny prsu a ukázat, čemu musí čelit ženy, které bojují s touto nemocí. . Symbolem měsíce se stala růžová stužka.

Prevence onkologických problémů
Prevence 16. 9. 2022

Prevence onkologických problémů

Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Přesto se prevenci, jež je účinnou cestou, jak chránit své zdraví a mnohdy si i zachránit život, stále dostatečně nevěnujeme.

melanom
Prevence 30. 5. 2022

O melanomu ve stanu i na sítích

V České republice bohužel poslední roky narůstá počet nových případů melanomu kůže. Zaujímá místo v první desítce nejčastějších zhoubných nádorů. Důležité informace naštěstí nemusíte složitě hledat.

Aktuálně