Přejít k hlavnímu obsahu

Prevence

Zdravý úsměv 2023
27. 3. 2023

Zdravý úsměv 2023

Světová dentální federace vyhlásila 20. březen jako Světový den ústního zdraví. To nám může připomenout, abychom na svou ústní dutinu nezapomínali. Využijte akci Zdravý úsměv 2023.

Očkování je součástí prevence
Prevence 7. 3. 2023

Očkování je součástí prevence

Díváte se na prevenci komplexně? Máte zdravý životní styl, jíte zdravě, dostatečně se hýbáte a co ještě? Nezapomeňte na důležitou součást zdravotní prevence. Tou je očkování. Příspěvek pro rodinu je až 8 000 Kč.

Cesta ke zdravému úsměvu
Prevence 24. 2. 2023

Cesta ke zdravému úsměvu

Pokud máte dobrý přehled o tom, které stomatologické úkony jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění, určitě se také seznamte s nadstandartními bonusy od zdravotní pojišťovny.

Mo Boys
Prevence 29. 11. 2022

Movember a Mo boys z konce světa

Do akce Movember se s přáním podpořit dobrou věc zapojují i týmy. Jeden z takových týmů dali dohromady učitelé ze základní školy „na konci světa“. Jak se jim dařilo předložit choulostivé téma svým žákům?

Prostate cancer
Prevence 8. 11. 2022

Co jste (ne)věděli o rakovině prostaty

Za posledních dvacet let se téměř ztrojnásobil počet mužů, kterým lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty. Zatímco v roce 2000 to byly asi tři tisíce pacientů, teď je to skoro osm tisíc.

Movember
Prevence 2. 11. 2022

Movember

Listopad je již třetí měsíc v řadě, kdy se obrací pozornost k onkologickým onemocněním, u kterých je prevence jednou z cest, jak proti nim úspěšně bojovat. Viditelným symbolem je „movemberový“ knír.

Růžový říjen
Prevence 13. 10. 2022

Růžový říjen

Myšlenka Růžového října vznikla již v roce 1985. Jeho cílem je podpořit prevenci rakoviny prsu a ukázat, čemu musí čelit ženy, které bojují s touto nemocí. . Symbolem měsíce se stala růžová stužka.

Prevence onkologických problémů
Prevence 16. 9. 2022

Prevence onkologických problémů

Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Přesto se prevenci, jež je účinnou cestou, jak chránit své zdraví a mnohdy si i zachránit život, stále dostatečně nevěnujeme.

Aktuálně