Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.

Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.
Zanedbávají Češi preventivní vyšetření? Kolik případů kolorektálního karcinomu zachytil za 22 let národní screeningový program? Jakou roli hraje včasná diagnóza a je šance na úplné uzdravení?
Do akce Movember se s přáním podpořit dobrou věc zapojují i týmy. Jeden z takových týmů dali dohromady učitelé ze základní školy „na konci světa“. Jak se jim dařilo předložit choulostivé téma svým žákům?
Svoji imunitu máme pochopitelně permanentně při sobě. Otázka ale zní, zdali je permanentně v dobré kondici. Aby nás mohla chránit, musíme si plnit povinnosti, které vůči ní máme.
Za posledních dvacet let se téměř ztrojnásobil počet mužů, kterým lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty. Zatímco v roce 2000 to byly asi tři tisíce pacientů, teď je to skoro osm tisíc.
Myšlenka Růžového října vznikla již v roce 1985. Jeho cílem je podpořit prevenci rakoviny prsu a ukázat, čemu musí čelit ženy, které bojují s touto nemocí. . Symbolem měsíce se stala růžová stužka.
Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Přesto se prevenci, jež je účinnou cestou, jak chránit své zdraví a mnohdy si i zachránit život, stále dostatečně nevěnujeme.
V České republice bohužel poslední roky narůstá počet nových případů melanomu kůže. Zaujímá místo v první desítce nejčastějších zhoubných nádorů. Důležité informace naštěstí nemusíte složitě hledat.
Asi všichni víme, že i když nejsme nemocní, čas od času bychom se měli u lékaře stavit na preventivní prohlídku. Proč to ale většina z nás nedělá?
Nejen tělesné dispozice a celková zdravotní kondice mají vliv na náš zrak. Jsou to i moderní technologie. Jak konkrétně současný komunikační styl ovlivňuje kvalitu našeho zraku?
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.