V létě by bylo opravdu škoda nevyzkoušet nějakou sportovní aktivitu na vodě. A pokud nejste kdovíjak zkušení, navštivte místo, kde jsou na začátečníky připraveni.

V létě by bylo opravdu škoda nevyzkoušet nějakou sportovní aktivitu na vodě. A pokud nejste kdovíjak zkušení, navštivte místo, kde jsou na začátečníky připraveni.
Léto přeje vodním sportům, jako je například wakeboarding. Podívejte se, co je připraveno pro začátečníky i pokročilé, pokud se vydají na místo, kde se wakeboarding provozuje.
Neumíte si život představit bez pohybu, či dokonce adrenalinového sportu? Lukáš Práchenský v rozhovoru popisuje, jaké překážky překonával a překonává, aby o sport nepřišel, i když je na vozíku.
Někomu stačí relax na pláži a pár temp ve vodě. Jiný přidá projížďku na stále oblíbenějším paddleboardu. Pak je tu ale i skupina těch, kdo i na vodě potřebují každodenní dávku adrenalinu.
Pouštění draků bývá obvyklou podzimní zábavou, především pro děti. S trochu jiným drakem si ale užijete léto, a to doslova na plné pecky. Řeč je totiž o kitingu.
Horolezec a sportovec Tomáš Petreček má osobní zkušenost s několikadenními extrémními závody, které probíhají po celém světě. Sáhnete si při nich na dno. Co všechno takový závod obnáší?
Tomáš Petreček zasvětil svůj život extrémním sportům. Letos v červenci se vypravil na další himálajskou expedici, jejímž cílem je vrchol deváté nejvyšší hory světa Nangat Parbat.
Vrchol deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat byl cílem horolezců Tomáše Petrečka a Marka Holečka. Oba se vydali na nejvyšší horu Pákistánu obávanou Rupálskou stěnou bez cizí pomoci, bez použití kyslíku a předem připravených fixních lan.
Vrchol deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat ležící ve výšce 8 126 metrů je cílem opavského rodáka Tomáše Petrečka a jeho kamaráda a horolezce Marka Holečka.
Jeho hnacím motorem je víra v to, že se hranice lidských možností dají posunout do krajních mezí. Tomáš Petreček, člen reprezentačního týmu v Adventure race, sportovec tělem i duší a hasič z povolání žije svůj život doslova na hraně.
Proč byl vyhlášen Mezinárodní den hor a jak dlouho ho tu vlastně máme? Pojďme si poupravit pohled na hory, které mnozí vnímají jen jako zábavní lunapark a cíl turistických výletů. A jak vlastně Mezinárodní den hor oslavit?
Pokožka miminka je velmi citlivá a náchylná k nejrůznějším alergickým reakcím, vyrážkám a ekzémům. Abychom předcházeli podráždění, je nezbytné dbát na správnou péči o dětské oblečení.
Po porodu se na čerstvou maminku valí spousta nových situací a bez nadsázky výzev, se kterými se snaží vyrovnat. Vedle péče o miminko je to i péče o sebe sama, kam mimo jiné patří také pravidelné cvičení.
Péče o nohy je důležitá nejen u dospělých. Pozornost je potřeba věnovat už těm nejmenším nožičkám. Proč nejsou ortopedické vložky univerzálním řešením, se dozvíte od fyzioterapeutky Soni Barvenčíkové.
Listopadem již tradičně hýbe charitativní akce Movember. Ten se snaží připomenout mužům, aby se více zajímali o zdraví svých reprodukčních orgánů a také o své psychické zdraví. A jak to spolu souvisí?
Nemusíme si připomínat, že stomatologická péče neznamená jen ošetření zubního kazu. Orientujete se v tom, které zákroky a úkony jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění?