V létě by bylo opravdu škoda nevyzkoušet nějakou sportovní aktivitu na vodě. A pokud nejste kdovíjak zkušení, navštivte místo, kde jsou na začátečníky připraveni.

V létě by bylo opravdu škoda nevyzkoušet nějakou sportovní aktivitu na vodě. A pokud nejste kdovíjak zkušení, navštivte místo, kde jsou na začátečníky připraveni.
Léto přeje vodním sportům, jako je například wakeboarding. Podívejte se, co je připraveno pro začátečníky i pokročilé, pokud se vydají na místo, kde se wakeboarding provozuje.
Neumíte si život představit bez pohybu, či dokonce adrenalinového sportu? Lukáš Práchenský v rozhovoru popisuje, jaké překážky překonával a překonává, aby o sport nepřišel, i když je na vozíku.
Někomu stačí relax na pláži a pár temp ve vodě. Jiný přidá projížďku na stále oblíbenějším paddleboardu. Pak je tu ale i skupina těch, kdo i na vodě potřebují každodenní dávku adrenalinu.
Pouštění draků bývá obvyklou podzimní zábavou, především pro děti. S trochu jiným drakem si ale užijete léto, a to doslova na plné pecky. Řeč je totiž o kitingu.
Horolezec a sportovec Tomáš Petreček má osobní zkušenost s několikadenními extrémními závody, které probíhají po celém světě. Sáhnete si při nich na dno. Co všechno takový závod obnáší?
Tomáš Petreček zasvětil svůj život extrémním sportům. Letos v červenci se vypravil na další himálajskou expedici, jejímž cílem je vrchol deváté nejvyšší hory světa Nangat Parbat.
Vrchol deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat byl cílem horolezců Tomáše Petrečka a Marka Holečka. Oba se vydali na nejvyšší horu Pákistánu obávanou Rupálskou stěnou bez cizí pomoci, bez použití kyslíku a předem připravených fixních lan.
Vrchol deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat ležící ve výšce 8 126 metrů je cílem opavského rodáka Tomáše Petrečka a jeho kamaráda a horolezce Marka Holečka.
Jeho hnacím motorem je víra v to, že se hranice lidských možností dají posunout do krajních mezí. Tomáš Petreček, člen reprezentačního týmu v Adventure race, sportovec tělem i duší a hasič z povolání žije svůj život doslova na hraně.
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.