Po celém světě je v registrech dárců kostní dřeně 42 milionů lidí, ale stále to není dost. Připojte se k nám a poslechněte si rozhovor se Simonou Hammerovou, koordinátorkou dárcovského centra v IKEM.

Po celém světě je v registrech dárců kostní dřeně 42 milionů lidí, ale stále to není dost. Připojte se k nám a poslechněte si rozhovor se Simonou Hammerovou, koordinátorkou dárcovského centra v IKEM.
Každý, kdo daroval krev, je pro nás hrdinou, bez kterého by se možná vůbec nepodařilo jiné lidi zachránit. Pojišťovna 211 chce pomocí příspěvků ocenit nezištnou dárcovskou pomoc ostatním. Přečtěte si o benefitech.
Každý, kdo někdy daroval krev, vám jistě potvrdí, jak skvělý je pocit, že právě pomohl všem ostatním. A přesně tohle vás zas a znovu zavede do transfuzního centra na další a další odběry krve.
Dárce krve při jednom odběru poskytne hned několik důležitých složek použitelných pro další pacienty. Pokud chcete, můžete darovat jen některé z nich.
Přijměte výzvu. Bude více dárců ze strany veřejnosti, nebo složek IZS? Víte, kolik musíte vážit, abyste mohli darovat krev? Jak je to ve skutečnosti s tetováním? Diskvalifikuje vás?
Nejcennější tekutina na světě – krev. Ani současný vědecký pokrok ji přes veškeré své úspěchy nedokáže nahradit. Každý dárce je proto vítaný. Víte, kolikrát ročně můžete krev darovat?
Doporučení, co vše byste měli udělat pro své miminko, je tolik, že se v nich můžete ztratit. Co je nezbytné, co je vhodné? Podívejme se na klady i zápory jedné z metod – odběru pupečníkové krve.
Pupečníková krev může v budoucnu zachránit život vašemu dítěti, jeho sourozenci nebo i docela cizímu dítěti. Jediná chvíle, kdy je možnéo získat pupečníkovou krev, je chvíle porodu.
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.