Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.

Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.
Zanedbávají Češi preventivní vyšetření? Kolik případů kolorektálního karcinomu zachytil za 22 let národní screeningový program? Jakou roli hraje včasná diagnóza a je šance na úplné uzdravení?
Může medicína a my sami čelit tomu, že civilizační onemocnění se týkají až 70 procent populace středního a vyššího věku? Poslechněte si podcast, jak můžeme účelně bojovat s chronickou nemocí pomocí desease managementu.
Přijměte výzvu. Bude více dárců ze strany veřejnosti, nebo složek IZS? Víte, kolik musíte vážit, abyste mohli darovat krev? Jak je to ve skutečnosti s tetováním? Diskvalifikuje vás?
Víte, kdy při cestě do zahraničí použijete EHIC? A co to vlastně je? Co dělat, když v zahraničí onemocníte? S užitečnými tipy se seznámíte v podcastu na téma ošetření v zahraničí a bonusy fondu prevence.
Na zdravotní péči a prevenci u svého dítěte začnete myslet ihned po jeho narození a nejspíš nikdy nepřestanete. O zajímavých otázkách přístupu ke zdraví dětí hovoří v podcastu dětská lékařka Alena Šebková.
"Rozvoj duševní stránky nám pomáhá vytvářet určitou stabilitu v životě. Víra nám může pomoci, když nás bolí duše," říká psycholožka PhDr. Lenka Čadová v dalším podcastu o psychickém zdraví na téma Spiritualita.
Na otázky kolem zdraví se v podcastu Zdraví v kostce ZP MV ČR díváme pohledem laiků i odborníků.
Hostem mluvčí ZP MV ČR Jany Schillerové byla předsedkyně Odborné společnosti praktických lékařů pro děti a dorost Alena Šebková.
"Spánek je nejpřirozenější regenerační proces a jeho vliv na psychiku je nezastupitelný. Když dobře spíme, cítíme se lépe a jsme lépe naladění. Dlouhodobá nespavost naši psychickou stabilitu poškozuje," vysvětluje psycholožka PhDr. Lenka Čadová.
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.