Rozhovor s Michalem Šedou, pořadatelem projektů, které se snaží atraktivní formou seznámit s první pomocí či urgentní medicínou a problematikou IZS.

Rozhovor s Michalem Šedou, pořadatelem projektů, které se snaží atraktivní formou seznámit s první pomocí či urgentní medicínou a problematikou IZS.
Ambasador a pojištěnec ZP MV ČR Adam Ondra je součástí světové špičky sportovního lezení. Z rozhovoru se dozvíte, jak a kdy se k lezení vůbec dostal a jak probíhá jeho trénink.
Neumíte si život představit bez pohybu, či dokonce adrenalinového sportu? Lukáš Práchenský v rozhovoru popisuje, jaké překážky překonával a překonává, aby o sport nepřišel, i když je na vozíku.
Společnost STOB se dlouhodobě zaměřuje na hubnutí, a to cestou bez diet a striktních omezení. Se zakladatelkou Ivou Málkovou jsme si povídali o stigmatizaci a o dětech s obezitou.
Když se rozhodnete řešit svou nadváhu například jízdou na kole, může vás to přivést na start cesty, která končí až v dalekém Singapuru. Michal Kamermeier prozradí, jak se to seběhlo.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Psychické potíže v těhotenství a po porodu jsou pro mnohé maminky smutnou realitou. Jaké pomoci se může dostat jim a jejich blízkým, se dozvíte v rozhovoru s Lucií Kočovou z organizace Úsměv mámy.
Jóga nabízí několik různých podob. Slyšeli jste už o józe hormonální? Po přečtení rozhovoru s certifikovanou lektorkou Jitkou Janešovou možná zjistíte, že je to to pravé cvičení pro vás.
Jak málo stačí k tomu, abyste se cítili pohodlně i v lodičkách. A proč je dobré – nejen pro nohy, ale i pro celé tělo – mít vložky na míru. Nejen o tom hovoří Jakub Suzan ze Studia zdravého obouvání.
O užitečnosti cvičení před porodem i po něm jsme si povídali s fitness cvičitelkou, lektorkou jógy, trenérkou, ale i porodní asistentkou Monikou Karch. Mluvili jsme i o tom, jak je pro maminky výhodné cvičit online.
O chladové terapii slyšíme čím dál tím častěji. Rozhovor s instruktorem chladové terapie a biohackerem ukazuje, jak blahodárný vliv na organismus může mít cílené vystavování se chladu.
Často slýcháme, že dnešním dětem chybí pohyb, že tráví příliš mnoho času před televizí, s mobilem nebo tabletem. Jak je častěji dostat ven, do přírody?
Je to starodávná potravina, původem z Bolívie a s přívlastkem „superfood“. Je skvělá pro každého – od veganů přes vegetariány až po lidi s intolerancí na lepek. Zkuste z tohoto zázraku udělat snídani nebo oběd.
Jóga není jen cvičení. Je to celý systém fyzických, dechových i mentálních cvičení. Je to přístup k životu i k sobě. Jóga vám umí změnit život. Pomůže nalézt rovnováhu, klid a štěstí. Ale kterou si vybrat?
Od roku 2015 se připomíná 21. červen jako Mezinárodní den jógy. Obrací pozornost k celosvětovému fenoménu. Může to být významný den i pro vás?
Jak vlastně ovlivní pohybová aktivita vaše hospodaření s cholesterolem v organismu? Můžete profitovat z pohybových aktivit, i když patříte k těm, kteří mají zvýšenou hladinu cholesterolu?
Když se vám, byť v dobrém, převrátí život vzhůru nohama, je každá dobrá rada drahá. Rady z portálu Zdravé rodičovství ale drahé nejsou. Pro klienty ZP MV ČR jsou všechny kurzy a semináře zdarma.