Přejít k hlavnímu obsahu

Cyklistika

Filtrovat články
jaro, pohyb
Pohyb 5. 4. 2022

Jaro je tady. Vyrazte za pohybem ven!

Jaro přináší prodlužující se dny, více slunečního svitu a rostoucí teploty. To vše je nejlepší pozvánkou ven, do přírody, za pohybem. Připomeňme si výhody venkovního cvičení.

Author
Pohyb 27. 12. 2021

Elektrokolo - péče o baterii

Baterie. Jak se správně starat o to, bez čeho by elektrokolo bylo jen kolo? Víte kam se nejdřív zastrkává nabíječka? Do baterie, nebo do zásuvky? Naši průvodci –experti Miloš a Petr – vám poradí.

Praktické ukázky používání elektrokola
Pohyb 26. 11. 2021

Praktické ukázky používání elektrokola

Pokud přemýšlíte o koupi elektrokola nebo si ho přejete pod stromeček, naši experti Miloš a Petr vám pomohou zorientovat se v tom, jaké kolo je vhodné pro jaký terén, a přidají pár základních rad, jak kolo používat.

e-bike
Pohyb 27. 10. 2021

Jak vybírat e-kolo? A jak na něm jezdit a starat se o něj?

Elektrokolo je hit. O tom není pochyb. Ale jak si e-bike vybrat a na co si dát pozor, abychom se vyhnuli zklamání a problémům? Vzhledem k tomu, že opravdu kvalitní elektrokolo není zrovna levnou záležitostí, stojí za to se poradit s odborníkem, abychom nešlápli vedle.

rodina na kole
Pohyb 25. 10. 2021

Podzim na kole? Proč ne, jen to chce změnit oblečení a vybavení kola

Když se řekne podzim, většinou se každému vybaví nepříjemné, sychravé, deštivé a chladné počasí a stále kratší dny. Pro spoustu cyklistů to znamená konec sezony, čas na zazimování kola a čekání na jaro. Neplatí to ale zdaleka pro všechny. Skalní cyklisté kola neodkládají –jen přizpůsobí podzimním podmínkám oblečení a vybavení kola – a šlapou dál.

jogging
Pohyb 21. 10. 2021

Podzim je tady. Tak hurá ven za sportem a pohybem!

Léto je pryč, teploty padají dolů a s nimi leckdy i naše chuť vyběhnout ven, zasportovat si, protáhnout se. To je ale jen jeden úhel pohledu. Ten druhý naopak láká k pohybu v podzimní atmosféře. To proto, že podzimní sportování pod širým nebem nejen prospívá naší fyzické kondici, ale také zlepšuje náladu a je tím nejlepším spojencem v boji proti podzimním depresím.

kondice na kole
Pohyb 29. 9. 2021

Kondici si na kole zlepšíte. Důležité ale je, aby vás to bavilo

Kdo by si nepřál vylepšit svou fyzickou kondici? Jde to i při jízdě na kole. A nejen to, na kole můžete i hubnout. Na druhou stranu nejde to až tak snadno. A už vůbec ne samo. Pokud jste nikdy předtím nesportovali nebo jste přestali a vracíte se ke sportu po dlouhé pauze a mezitím jste poněkud ztratili formu a přibrali na váze, pak je důležité začít s rozmyslem, krok za krokem.

kolo
Pohyb 22. 9. 2021

Vyberte si kolo: Podle toho, kde a jak často jezdíte

Cyklistika je stále oblíbenější. To je zkrátka fakt. Kolo je oblíbeným dopravním prostředkem skoro na všech „frontách“ – na cestě do práce, po městě, na nákup, stejně jako na cestách za poznáním, turistikou, na silnici i v terénu, na rovině i v kopcích.

jízda na kole
Pohyb 15. 9. 2021

Pro zdraví si dojeďte na kole

Vedle obyčejné chůze a chůze do schodů je jízda na kole ten nejzdravější pohyb, který můžete tělu nabídnout. Má nespočet zdravotních benefitů a dokáže vás ochránit před mnoha vážnými onemocněními. Navíc je to zábavná aktivita vhodná pro všechny věkové kategorie, skvěle si ji užijete s rodinou či přáteli.

elektro kolo
Pohyb 6. 9. 2021

Elektrokolo je hit

Elektrokola se stala doslova hitem několika posledních let. Nabízí totiž množství plusů oproti klasickému bicyklu. Tím nejspíš nejzásadnějším je to, že na kolo usednou i lidé, kteří by na tom obyčejném nikdy nevyjeli. Nicméně to s sebou přináší i jistá úskalí, a tak je důležité nepřehlížet minusy, které užívání elektrokol přináší.

Aktuálně