Když žena čeká miminko, v jejím životě i v životě jejích blízkých se toho hodně změní. Objeví se tolik nových potřeb a situací. Program pro těhotné se snaží pomáhat na všech frontách.

Když žena čeká miminko, v jejím životě i v životě jejích blízkých se toho hodně změní. Objeví se tolik nových potřeb a situací. Program pro těhotné se snaží pomáhat na všech frontách.
Zdraví v kostce přináší další zajímavý rozhovor – tentokrát s vědkyní profesorkou Ilonou Hromadníkovou o nové diagnostice, která dokáže odhalit závažné, život ohrožující těhotenské komplikace.
O užitečnosti cvičení před porodem i po něm jsme si povídali s fitness cvičitelkou, lektorkou jógy, trenérkou, ale i porodní asistentkou Monikou Karch. Mluvili jsme i o tom, jak je pro maminky výhodné cvičit online.
Od okamžiku porodu se zapojují do péče o vaše miminko dětští lékaři, neonatologové, a svou roli brzy sehraje i první odběr krve u miminka, díky kterému hodnotíme riziko vážných genetických nemocí a vrozených predispozic.
Po porodu dochází v životě maminky během krátké doby k mnoha zásadním změnám. Ocení proto rady a zkušenosti. Například ohledně kojení. V rozhovoru s laktační poradkyní zjistíte, co například ovlivňuje kvalitu kojení.
Mateřské mléko zcela zásadně ovlivňuje vývoj a dozrávání imunitního systému novorozence. Čím přispívá mateřské mléko k budování celoživotní imunity a jakým nemocem lze dostatečným kojením miminka předejít?
Po porodu se musíte o své tělo starat se stejnou láskou, jakou věnujete čerstvě narozenému miminku. Zejména po porodu císařským řezem. Jak správně zregenerovat břišní oblast?
Formování mozku a vývoj duševních funkcí dítěte probíhá i dlouho po porodu. Zdravý vývoj mozku a orgánů je přímo spojen s kvalitou a složením mateřského mléka. Velkou roli hrají nenasycené mastné kyseliny.
O stresu jako příčině bolesti u kojících maminek se mluví nepoměrně méně než o jiných příčinách. Stres zvyšuje citlivost a tedy i bolestivost u kojení. A bolest sama je silným stresorem, což pocítí i miminko.
Po porodu se celý organismus potřebuje zregenerovat. Velkou péči je třeba věnovat hojení porodních cest. Přečtěte si několik rad, jak intimní partie co nejdříve zregenerovat a urychlit úplné zahojení.
Deset otázek Edinburské škály postnatální deprese pomáhá správně vyhodnotit závažnost proměn emocionálních stavů v období po porodu. Je důležité rozpoznat stav, kdy je potřeba vyhledat odbornou pomoc.
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.