Přejít k hlavnímu obsahu

Psychologie

imunitu podporujte hlavou
22. 12. 2020

Imunitu podporujte hlavou

Nálada a postoj mají nezanedbatelný dopad na náš imunitní systém. Když jsme šťastní a optimističtí, poskytujeme naší imunitě dobrý základ pro správné fungování. Vystresovaní, negativní a úzkostní jí naopak podkopáváme nohy a není pro ni snadné udržovat nás ve zdravém módu.
Zavislost_na_nakupovani 1
11. 6. 2019

Závislost na nakupování ruinuje peněženky i vztahy

Často se mluví o závislosti na alkoholu, hracích automatech nebo drogách. Méně známou poruchou je shopaholismus, závislost na nakupování. Nejedná se jen o občasnou potřebu koupit si něco hezkého na sebe. Nezdrženlivé nakupování, odborně oniománie, může mít dalekosáhlé neblahé důsledky.

Misto_alkoholu
4. 2. 2019

Místo alkoholu oblíbená hudba. Zkuste to!

„Dneska toho na mě bylo hodně, musím si dát frťana!“ (Popřípadě pivo, skleničku, dvě deci a podobně.) Ať už máme problémy doma, v práci, nebo třeba s dětmi, z nějakého důvodu jsme si zvykli používat alkohol jako „nástroj“ na zvládání náročných životních situací.

Horky_punc 1
31. 1. 2019

Horký punč a studené ruce

Aby se nám idylka zimní procházky a setkání s přáteli brzy nezměnila na nepříjemný zážitek s promrzlým tělem, třesem a koncertní etudou našich klepajících zubů, musíme dobře přemýšlet u oblékání, možná i krátce před ním.

Aktuálně