Přejít k hlavnímu obsahu

Všechny články

dětská logopedie
7. 12. 2021

Cesta k prvním slovům není rovná

První slova dítěte jsou velmi očekávaná nejen rodiči, ale také okolím dítěte. Pokud nepřicházejí, jsou rodiče často podrobováni všetečným dotazům a kritice, což někdy vyústí až v dusnou atmosféru v rodině.

bruslení 1
Pohyb 6. 12. 2021

Taky bruslíte?

Bruslení je u nás Čechů velmi populární. Snoubí se v něm euforie z hladkého klouzavého pohybu, kdy se cítíte jako v letu, se zážitkem ze sportovního výkonu, jakým bruslení bezesporu je.

Mezinárodní den zdravotně postižených
Nemoci 3. 12. 2021

Mezinárodní den zdravotně postižených

Třetí prosincový den je věnován zdravotně postiženým lidem. Je to právě čtyřicet let, kdy byl poprvé vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů. Koho se Mezinárodní den zdravotně postižených týká a jaký je vlastně jeho význam?

Hlasivky a chrapot
Pohled lékaře Od hlavy k patě 1. 12. 2021

Hlasivky a chrapot

Také občas chraptíte a ztrácíte hlas? Výraz „má zlato v hrdle“ používáme pro mnohé zpěváky a moderátory, jejichž hlasový projev nám přináší potěšení. Hlasivky jsou bezesporu zajímavou ukázkou toho, jak šikovně je naše tělo postavené.

Samovyšetření varlat
Prevence 30. 11. 2021

Samovyšetření varlat

Nádory varlat jsou nejčastějším nádorovým onemocněním u mladých mužů. Pokud se dá v souvislosti s tímto vážným onemocněním mluvit o nějakém pozitivu, tak je to bezesporu vysoká míra léčitelnosti a možnost včasného odhalení. To však vyžaduje naši pozornost.

Lezení je zážitek
Pohyb 29. 11. 2021

Lezení je zážitek. A je bezpečné. Na umělé stěně i venku

Hory a jejich vrcholky lidi odjakživa lákaly. A teď není řeč jen o těch nejvyšších kótách na zeměkouli, ale i o mnohem skromnějších počinech. Leckdy stačí k výjimečnému zážitku i několikametrová stěna. Řeč je o lezení. Ať už na skalách venku, nebo na umělých stěnách.

Praktické ukázky používání elektrokola
Pohyb 26. 11. 2021

Praktické ukázky používání elektrokola

Pokud přemýšlíte o koupi elektrokola nebo si ho přejete pod stromeček, naši experti Miloš a Petr vám pomohou zorientovat se v tom, jaké kolo je vhodné pro jaký terén, a přidají pár základních rad, jak kolo používat.

Cvičení s aplikacemi
Pohyb 25. 11. 2021

Cvičení s aplikacemi

Během lockdownů se mimo jiné ukázalo, že nikdo nechce být zavřený doma, a tak i ti, kdo běžně vysedávají na otomanu, tou dobou opatrně zkoušeli, co se stane, když trochu pobudou venku. Průzkumy ukazují, že procházky a cvičení venku zažívaly nebývalou renesanci. A ke slovu se dostaly aplikace. Co nám nabízejí?

Nadlimitní doplatky
Na zdraví se musí chytře 24. 11. 2021

Nadlimitní doplatky a způsob jejich výplaty pojištěncům

Důležité téma, které nyní řeší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, jsou doplatky za léky. Takzvané nadlimitní doplatky se vrací klientům. Ale jakou zvolit cestu? Každá pojišťovna má ze zákona povinnost vrátit svým klientům peníze v případě, že celkové výdaje daného pojištěnce za předepsané léky přesáhnou stanovený limit. Problémem ovšem je, že například za minulý rok se pomocí poštovní poukázky nepodařilo peníze vrátit tisícům lidí, kteří na ně mají nárok.

Aktuálně