Přejít k hlavnímu obsahu

Všechny články

kolorektální karcinom
9. 12. 2022

Podcast: Jak se bránit kolorektálnímu karcinomu

Zanedbávají Češi preventivní vyšetření? Kolik případů kolorektálního karcinomu zachytil za 22 let národní screeningový program? Jakou roli hraje včasná diagnóza a je šance na úplné uzdravení?

Výzva pro vánoční čas
Pohyb 8. 12. 2022

Výzva pro vánoční čas

Kolem Vánoc je snad úplně všechno jinak než po zbytek roku. Pokud tedy chcete i prosinec pojmout jako předchozí měsíce a splnit si každou měsíční zdravotně-sportovní výzvu, dá to nejspíš trochu víc práce.

rodina sportuje
Pohyb 7. 12. 2022

Jak motivovat děti k pohybu? Jděte jim příkladem

Verba docent, exempla trahunt. Ne, to není zaklínadlo z Harryho Pottera, ale latinský citát, jenž říká: „Slova učí, příklady táhnou.“ A platí i ve sportu. Pro děti můžou být největší inspirací k pohybu aktivní rodiče.

Jakub Suzan
Zdravý životní styl 2. 12. 2022

Aby vás bota netlačila

Jak málo stačí k tomu, abyste se cítili pohodlně i v lodičkách. A proč je dobré – nejen pro nohy, ale i pro celé tělo – mít vložky na míru. Nejen o tom hovoří Jakub Suzan ze Studia zdravého obouvání.

dětské boty
Zdravé dítě 30. 11. 2022

Zdravé obouvání – první dětské boty

Vybrat správně zdravé boty může být oříšek pro dospělého, natož pak vybrat boty pro malé děcko, které nedokáže přesně popsat, jak se v botách cítí. Video ze Studia zdravého obouvání vám s tím pomůže.

Mo Boys
Prevence 29. 11. 2022

Movember a Mo boys z konce světa

Do akce Movember se s přáním podpořit dobrou věc zapojují i týmy. Jeden z takových týmů dali dohromady učitelé ze základní školy „na konci světa“. Jak se jim dařilo předložit choulostivé téma svým žákům?

Aktuálně