Kromě povinného očkování dnes můžeme na základě doporučení dětského lékaře děti očkovat celou řadou výběrových vakcín. Pár otázek kolem očkování pro vás zodpovíme v tomto článku.

Kromě povinného očkování dnes můžeme na základě doporučení dětského lékaře děti očkovat celou řadou výběrových vakcín. Pár otázek kolem očkování pro vás zodpovíme v tomto článku.
Může medicína a my sami čelit tomu, že civilizační onemocnění se týkají až 70 procent populace středního a vyššího věku? Poslechněte si podcast, jak můžeme účelně bojovat s chronickou nemocí pomocí desease managementu.
Víte, kdy při cestě do zahraničí použijete EHIC? A co to vlastně je? Co dělat, když v zahraničí onemocníte? S užitečnými tipy se seznámíte v podcastu na téma ošetření v zahraničí a bonusy fondu prevence.
Hýbáte se rádi? A navíc s celou rodinou? Nenechte ležet ladem příspěvky, které byste při svém sportování mohli využít. Podívejte se, jak podporuje zdravé hýbání Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
Jednou za rok máme možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Na co se zaměřit, pokud o změně uvažujeme? Stojí za to porovnat jednotlivé výhody i celkový přístup. Jedná se přece o partnera pro naše zdraví.
Dvakrát v roce se vám nabízí možnost přestoupit od jedné zdravotní pojišťovny k jiné. Právě teď tu možnost máte. Do konce března. Nacházíte se zrovna v „přechodové fázi“, kdy se na tuto změnu chystáte?
Jsou tři důležité věci, které je potřeba si neustále připomínat ohledně infekce, kterou způsobuje lidský papilomavirus. Bohužel stále nejsou rozšířené tak, jak by měly být vzhledem k závažnosti následků. Měli bychom vědět, že jde o nejčastěji sexuálně přenosné onemocnění, přičemž jsou ohroženy nejen ženy, ale i muži a že účinnou ochranou je očkování.
Pokud často kupujete léky na předpis, za které musíte doplácet, neměli byste zapomínat, že v některých případech máte při překročení určitého finančního limitu nárok na vrácení přeplatku.
Světový den první pomoci se koná od roku 2000, vždy druhou sobotu v září. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost a povědomí o tom, že dovednost poskytnout první pomoc bychom měli získat všichni, protože právě v prvních minutách se může rozhodovat o životě či smrti člověka.
Onemocnění nebo úraz jsou nepříjemným problémem samy o sobě. Když se vám navíc přihodí za hranicemi, nepříjemnosti to může jen znásobit. Cestovní pojištění je v takovém případě užitečný pomocník.
Nemusíte se do akce Suchej únor zapojit. Ale fundované informace soustředěné do knihy Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život jsou zajímavé pro každého, kdo má zájem o své zdraví.
Třetí díl videosérie napoví, kdy bychom měli uvažovat o návštěvě dětského ortopeda. Zazní také užitečné tipy, co a jak promyslet při výběru ortopedických pomůcek, abychom vybrali správně.
Suchý únor klepe na dveře a vypadá to, že je stále populárnější. Pokud patříte k těm, kteří své zkušenosti rádi sdílejí, můžete to letos udělat dokonce i s celou firmou.
Autismus už dnes není naštěstí okrajové téma. Důležité je ale také vědět, jak účinně pomáhat. Kateřina Sokolová založila nadační fond AutTalk, aby pomáhal rodinám, pro které je autismus každodenní realitou.
Letos v zimě zatím neuhodily žádné holomrazy, ale pokud vám k prostydnutí stačí to, že jedete do práce nebo jdete na procházku s pejskem, bude vás zajímat, že na pomoc vám mohou přispěchat některé potraviny.
Nemoci dýchacích cest jsou v letošní zimě na výsluní a radost z toho nemáme. Postihují celý náš dýchací trakt, způsobují rýmu, kašel i bolest v krku.