Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravotnická gramotnost

Filtrovat články
očkování
Na zdraví se musí chytře 15. 2. 2022

HPV – pamatujte na tři věci

Jsou tři důležité věci, které je potřeba si neustále připomínat ohledně infekce, kterou způsobuje lidský papilomavirus. Bohužel stále nejsou rozšířené tak, jak by měly být vzhledem k závažnosti následků. Měli bychom vědět, že jde o nejčastěji sexuálně přenosné onemocnění, přičemž jsou ohroženy nejen ženy, ale i muži a že účinnou ochranou je očkování.

Nadlimitní doplatky
Na zdraví se musí chytře 24. 11. 2021

Nadlimitní doplatky a způsob jejich výplaty pojištěncům

Důležité téma, které nyní řeší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, jsou doplatky za léky. Takzvané nadlimitní doplatky se vrací klientům. Ale jakou zvolit cestu? Každá pojišťovna má ze zákona povinnost vrátit svým klientům peníze v případě, že celkové výdaje daného pojištěnce za předepsané léky přesáhnou stanovený limit. Problémem ovšem je, že například za minulý rok se pomocí poštovní poukázky nepodařilo peníze vrátit tisícům lidí, kteří na ně mají nárok.
První pomoc
Zdravý životní styl 10. 9. 2021

Světový den první pomoci

Světový den první pomoci se koná od roku 2000, vždy druhou sobotu v září. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost a povědomí o tom, že dovednost poskytnout první pomoc bychom měli získat všichni, protože právě v prvních minutách se může rozhodovat o životě či smrti člověka.

Aktuálně