Ve škále nemocí krve máme mnoho nemocí, se kterými se musíme naučit žít, protože jsou spojené s dědičností. Porfyrie k nim patří. Jak se tato skupina nemocí projevuje a lze ji v současné době úspěšně léčit?
Ve škále nemocí krve máme mnoho nemocí, se kterými se musíme naučit žít, protože jsou spojené s dědičností. Porfyrie k nim patří. Jak se tato skupina nemocí projevuje a lze ji v současné době úspěšně léčit?
Ještě před rokem 2022 bylo toto onemocnění v České republice zcela ojedinělé, a to i díky povinnému očkování. Proč je tedy teď raketově na vzestupu?
Náš mozek nám někdy dovede připravit mnohá překvapení. Jednou z velmi častých záludností jsou fobie, vznikající z neadekvátního pocitu strachu nebo pocitu úzkosti. Měli bychom jim věnovat pozornost.
Pojem jarní únava si každý vysvětluje jinak. V každém případě si při pocitech únavy položte pár otázek, které odhalí, zda jde „jen“ o únavu, nebo se za ztrátou vaší výkonnosti skrývá vážnější problém.
Není úzkost jako úzkost. Často se problémy v naší mysli natolik zacyklí, že místo obyčejné úzkosti nám může být diagnostikována generalizovaná úzkostná porucha. Jak na ni přijít a zvládat ji?
Pro podporu imunity zejména u našich dětí se snažíme udělat co nejvíce. Někdy je však těžké zorientovat se v nabídce vitaminů a látek podporujících zdraví. Čím jsou prospěšné betaglukany?
Stává se vám, že vás ovládne strach, nemůžete dýchat, pohnout se, natož nějak adekvátně reagovat? Pokud se to děje bez zjevné příčiny, může jít o další z řady úzkostných poruch, panickou poruchu.
ochlazení tradičně doprovázejí infekční onemocnění. Mezi ta, která nás mohou pěkně potrápit, patří infekce respiračním syncitiálním virem, zkráceně RSV virem.
Srpen je sezonou velmi agresivních alergenů, které dokážou značně podráždit imunitní systém a podnítit zkříženou alergickou reakci na některé druhy ovoce a ořechů nebo na pokrm bílkovinné povahy.
Velmi vítaný společník našich domácností občas může trochu zatočit s naším zdravím. Nesprávným užitím klimatizace velmi trpí některé části těla. Řekneme vám které a poradíme, jak je ochránit.
Jak je to s vysokým krevním tlakem a sportováním? Můžeme se aktivně věnovat sportům? Které sporty jsou vhodné a kterým se máme vyhnout?
Prsní svaly a jejich posilování si lidé často spojují s kulturistikou. Jenže funkční prsní svaly nejsou jen na efekt, naopak jsou velmi důležité pro každodenní pohyb.
Každý rok se 1. října slaví Mezinárodní den seniorů. Je to skvělá příležitost, jak si připomenout, že senioři nejsou jen pamětníky minulosti – jsou mostem mezi generacemi a mají hodně co nabídnout.
Kanoepolo nebo také – jak je ostatně zřejmé z názvu – vodní pólo na kajaku, je zatím relativně málo známý vodní sport. Podívejte se na video, jak se tento týmový sport hraje.
V rozhovoru se členem české expedice na Broad Peak a K2 Tomášem Prchalem se dozvíte, kde se zrodila jeho vášeň pro horské velikány, jak je ustát se ctí a jak mohou do výstupu zasáhnout zdravotní potíže.
Ramena jsou jednou z nejvíce zatěžovaných částí těla, ať už při sportu, každodenní činnosti, nebo práci. Poradíme vám, jaké pohybové aktivity a cviky prospějí jejich zdraví.
Chodí vaše dítě do školy pešky, nebo ho vozíte autem? Pro dřívější generace bylo samozřejmostí chodit pešky, ale v posledních letech rodiče stále častěji děti do školy vozí. Proč ale posílat své děti do školy pěšky? Jak můžou rodiče zvládnout obavy a děti nebezpečí v provozu?