Ve škále nemocí krve máme mnoho nemocí, se kterými se musíme naučit žít, protože jsou spojené s dědičností. Porfyrie k nim patří. Jak se tato skupina nemocí projevuje a lze ji v současné době úspěšně léčit?
Ve škále nemocí krve máme mnoho nemocí, se kterými se musíme naučit žít, protože jsou spojené s dědičností. Porfyrie k nim patří. Jak se tato skupina nemocí projevuje a lze ji v současné době úspěšně léčit?
Ještě před rokem 2022 bylo toto onemocnění v České republice zcela ojedinělé, a to i díky povinnému očkování. Proč je tedy teď raketově na vzestupu?
Náš mozek nám někdy dovede připravit mnohá překvapení. Jednou z velmi častých záludností jsou fobie, vznikající z neadekvátního pocitu strachu nebo pocitu úzkosti. Měli bychom jim věnovat pozornost.
Pojem jarní únava si každý vysvětluje jinak. V každém případě si při pocitech únavy položte pár otázek, které odhalí, zda jde „jen“ o únavu, nebo se za ztrátou vaší výkonnosti skrývá vážnější problém.
Otoky jsou potíže, které v těhotenství prodělá snad každá nastávající maminka. Přečtěte si, kdy a jak se otoky na těle projevují a na co si musíte za všech okolností dát pozor.
Není úzkost jako úzkost. Často se problémy v naší mysli natolik zacyklí, že místo obyčejné úzkosti nám může být diagnostikována generalizovaná úzkostná porucha. Jak na ni přijít a zvládat ji?
Pro podporu imunity zejména u našich dětí se snažíme udělat co nejvíce. Někdy je však těžké zorientovat se v nabídce vitaminů a látek podporujících zdraví. Čím jsou prospěšné betaglukany?
Stává se vám, že vás ovládne strach, nemůžete dýchat, pohnout se, natož nějak adekvátně reagovat? Pokud se to děje bez zjevné příčiny, může jít o další z řady úzkostných poruch, panickou poruchu.
ochlazení tradičně doprovázejí infekční onemocnění. Mezi ta, která nás mohou pěkně potrápit, patří infekce respiračním syncitiálním virem, zkráceně RSV virem.
Ostrá bolest ve spánku prohlubující se s každým pohybem. Závrať při každé změně polohy těla. Rozostřený zrak, nevolnost, ztráta pozornosti. Náhle a bez zjevné příčiny. Týká se to i vás?
Velmi častou a zároveň vleklou potíží kojenců a malých dětí je seboroická dermatitida. V tomto článku zhodnotíme nejen lékařské formy boje s touto potíží, ale i překvapivě účinné babské rady.
Objevte kouzlo seitanu, který díky své univerzálnosti a vysokému obsahu bílkovin oživí vaše běžné recepty. Naučte se s námi, jak seitan připravovat, a zjistěte, proč by neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Bílé krvinky, neboli leukocyty, jsou jednou z hlavních složek imunitního systému a hrají zásadní roli v ochraně lidského těla před infekcemi, nemocemi a cizorodými látkami.
Lichořeřišnice se často pěstuje pro své krásné květy a listy. Víte ale, že je také významným přírodním lékem? V tomto článku se podíváme na to, jak lichořeřišnice pomáhá organismu a jak ji mít stále po ruce.
Začalo vaše dítko navštěvovat školku a vaše rána jsou proplakaná? Poslechněte si podcast, v němž vám zkušená pedagožka poradí, jak pravidelné odloučení od rodičů zvládat bez slz.
Když ramena fungují, ani o nich nevíme. Když jsou však ztuhlá, bolí nás každý obyčejný pohyb, jako je zvednutí telefonu k uchu. Jak udržovat ramena mobilní?
Pokud si pojem ferrata spojujete s lezením po skalní stěně, pak je to správně. Podívejte se na video, abyste se dozvěděli, kde si ferraty můžete vyzkoušet.