Chybí vám motivace k pohybu? Tady ji máte! ZDOLEJTE S NÁMI KAŽDÝ MĚSÍC NOVOU VÝZVU NEBO 211 KM LIBOVOLNÝM POHYBEM!

Chybí vám motivace k pohybu? Tady ji máte! ZDOLEJTE S NÁMI KAŽDÝ MĚSÍC NOVOU VÝZVU NEBO 211 KM LIBOVOLNÝM POHYBEM!
Bezpečí miminka na prvním místě! Vybrali jsme pro vás pár vychytávek, které vám usnadní těhotenství a ochrání váš poklad, jenž nosíte pod srdcem.
Problémy s pánevním dnem mohou výrazně ovlivnit kvalitu života, a to jak u žen, tak u mužů. Jedná se o citlivé intimní problémy. Pro mnohé z nich naštěstí existuje řešení.
Třetí květnový týden patří Světovému týdnu respektu k porodu. V Praze proběhl již po devatenácté Rodinný festival Respekt k porodu. Povídali jsme si o něm s Petrou Sovovou.
Děti milují maliny, maliníkové listy zase jejich maminky. Z maliníku připravíte těhotenský, předporodní i poporodní čaj. To ale není zdaleka všechno. Přečtěte si, proč mít doma svůj nasušený maliník.
Informace o první pomoci tzv. z první ruky najdete v podcastu s tiskovou mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy Janou Poštovou na portálu Zdravé rodičovství.
Kdy jste měli naposledy mateřídouškový čaj? A vnímáte mateřídoušku víc jako symbol léta, nebo spíš maminek a mateřství? Pojďme si připomenout, pro koho je mateřídouška skvělá a jestli ji pít, nebo se v ní koupat.
Ptáte se někdy sami sebe, proč je náš systém veřejného zdravotního pojištění založen na solidaritě? Pojďme si na příkladech ukázat, jak důležitý tento systém je a proč.
„Pokud dětem zpíváme, vytváříme tím silné emocionální pouto,“ říká v rozhovoru Barbora Klárová, spisovatelka, zpěvačka a autorka Jasmínových ukolébavek.
Chcete znát odpověď na otázku, zda má maminka opravdu během těhotenství „jíst za dva“? A jak poznáte, že má miminko nějakou potravinovou intoleranci? Podívejte se na rozhovor s nutriční terapeutkou.
Rodič si přirozeně přeje být se svým dítětem, když je nemocné. Ale co dělat, když musí dítě zůstat ve zdravotnickém zařízení a vy chcete být s ním i tam, ale někdo vám tvrdí, že to není možné?
Býváte terčem body shamingu? Víme, jak si to nepustit k tělu. Nebo se chcete dozvědět, jak podat pomocnou ruku člověku, který bývá jeho terčem? Klíčem není výčitka, ale pochopení, empatie a trpělivost.
Nadváha či obezita přetěžuje celý pohybový aparát. Bolí záda, krční páteř, klouby, propadá se nožní klenba… Nezbytná je redukce hmotnosti, pravidelný pohybový režim a ortopedické vložky, radí v rozhovoru fyzioterapeut a podiatr PaedDr. Michal Joshua Frána.
Cvičení s obezitou NEZNAMENÁ dřinu pětkrát týdně. Začněte pomalu. Stačí používat schody místo výtahu a chodit na krátké procházky. Zdravé hubnutí je pomalé, ale trvalé. A začít můžete s námi hned teď.
Nelíbí se vám vaše tělo? Svou proměnu nezačínejte dietou, ale myšlenkami, protože změna začíná v hlavě. Učte se mít své tělo rádi a až pak může přijít skutečně trvalá proměna. Chcete se dozvědět více?
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.