Přejít k hlavnímu obsahu
Zajímat_se_o
3. 2. 2020
Prevence

Zajímat se o vlastní zdraví je normální

Když jsem byla malá a moje babička mi k narozeninám přála „hlavně to zdravíčko“, připadalo mi to obstarožní a zbytečné. Většinou si až s věkem uvědomíme, že plné zdraví je skutečným pokladem, nezřídka až poté, co se nám v něm objeví trhlina.

„Zdraví si většinou začneme vážit až tehdy, když o něj přijdeme.“

Neexistuje návod, nakolik se člověk má o své zdraví zajímat: kdy začít a kolik času tomu věnovat. Dnes už všudypřítomný internet může zatěžovat náš mozek nepřeberným množstvím zdravotních informací - zaručených i zcela nevěrohodných. Vyznat se v jejich kvalitě dá zabrat odborníkovi, natož laikovi. Mnohé jsou podepsány fiktivními osobami. Například jakýsi doktor Johnson, který se tváří jako znalec. Má důvěryhodný bílý vous a využívá prostoru internetu k tomu, aby poukazoval na negativa preventivního vyšetřování prsů. Pokud se ale chcete o jeho osobě dozvědět něco více, nenajdete o něm dále již ani zmínku. Nepracuje v žádné nemocnici, ani v Evropě, ani ve zbytku světa. Prostě žádná další stopa.

Člověk by se ale o své zdraví měl zajímat - v přiměřené formě i frekvenci, samozřejmě. Postupně si tak vybuduje povědomí o tom, co je nezbytné pro vlastní zdraví dělat. Bylo by fajn, pokud by vyhledávání pravdivých informací nestálo příliš mnoho drahocenného času. Samotná péče o zdraví by také neměla trvat moc dlouho, neboť jiných, zahlcujících povinností má každý z nás až nad hlavu.

Dovoluji si nabídnout nejen své zkušenosti z 30leté praxe v ordinaci, ale také ověřená česká data. V seriálu, který je časově úsporný a podaný srozumitelným jazykem, spolu můžeme projít základními informacemi i zákoutími problematiky vyšetřování prsní žlázy, a zbavit se tak zbytečného strachu z nejčastějšího ženského nádorového onemocnění – rakoviny prsu.

Aktuálně

Hubnutí Jarní vášeň pro zdravé tělo

Super dietní zeleninová polévka podporující hubnutí

Najde se dost lidí, kteří si stěžují, jak je náročné držet se pravidel zdravého životního stylu. Jedním z argumentů je, že jim to zabírá příliš velké množství času. Omyl. Příprava zdravého jídla nevyžaduje nákup potravin v úzce specializovaných obchodech a přípravou jídla určitě nestrávíte víc času, než je obvyklé. Recept na dietní polévku to potvrzuje.