Děti milují maliny, maliníkové listy zase jejich maminky. Z maliníku připravíte těhotenský, předporodní i poporodní čaj. To ale není zdaleka všechno. Přečtěte si, proč mít doma svůj nasušený maliník.
Děti milují maliny, maliníkové listy zase jejich maminky. Z maliníku připravíte těhotenský, předporodní i poporodní čaj. To ale není zdaleka všechno. Přečtěte si, proč mít doma svůj nasušený maliník.
Děti milují maliny, maliníkové listy zase jejich maminky. Z maliníku připravíte těhotenský, předporodní i poporodní čaj. To ale není zdaleka všechno. Přečtěte si, proč mít doma svůj nasušený maliník.
Nemusíme být velcí pěstitelé, aby nám „šalvěj“ něco říkala. Někdo si vzpomene na odvar z babského ucha z Dívky na koštěti a někteří si bez ní neumí představit pečenou rybu. Ale je toho mnohem víc!
Přinášíme druhou část o šalvějích a o tom, jak je využít ve formách ne tak notoricky známých, jako je čaj. Co likviduje šalvějový dým? Jak se souvisí ananas se šalvějí a co s ní podniknout při menopauze?
Neradi polykáte tabletky aspirinu? Zkuste si v přírodě nasbírat tužebník jilmový. Poradíme vám, na jakých místech nejčastěji roste, s jakými neduhy si umí poradit, i to, jak si tužebník připravit.
Bolí vás často klouby či svaly? Máte za sebou zlomeninu, ale pořád to není jako dřív? Pak čtěte dál a dozvíte se, proč se poohlédnout po kostivalové tinktuře a masti. Dokonale vás totiž postaví na nohy!
Černucha byla jedním z nálezů v Tutanchamonově hrobce a olej z jejích semen úspěšně používala i královna Kleopatra. U nás se zatím černucha nejvíce pěstuje jako letnička a přidává se do suchých vazeb.
Ženšen je fascinující přírodní prostředek, který spojuje starodávnou tradici s moderním životním stylem. Hledáte něco na podporu energie, imunitního systému nebo péče o pleť? Pak rozhodně čtěte dál.
Každému se pod pojmem jitrocel asi vybaví slaďoučký sirup proti kašli. Víte, jak mu říkali staří Řekové, co měl společného se vzteklinou a co všechno pro vás jitrocel udělá, aniž by za to něco chtěl?
Je ve vašich očích tymián jen kořením, které patří do italské kuchyně? A ještě jste nikdy neochutnali tymiánový čaj? Pak si rozhodně přečtěte o jeho schopnostech zatočit s virózami, kašlem a záněty.
Hledáte do vašeho jídelníčku něco nového, ale chcete, aby to byla rostlina, aby měla široké spektrum účinků na zdraví a aby také chutnala a byla použitelná na mnoho způsobů? Přečtěte si o artyčoku.
Podívejme se na křen, jehož ostře pálivá chuť vám rozproudí krev a v našich zemích je známý po staletí. Víte ale, jaké další zdravotní benefity přináší? Dnes si přečtěte o jeho roli v přírodní medicíně.
Je stres každodenní součástí vašeho života? Pokud hledáte přírodní pomoc, jak si udržet duševní rovnováhu, pak pro vás máme jeden z pokladů přírodní medicíny – kozlík lékařský. Je to výjimečná rostlina.
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.