Přejít k hlavnímu obsahu
krůtí rolky
26. 8. 2021
Jídlo

Krůtí rolky – lehké, zdravé a chutné jídlo, které ocení i děti

Teplé dny stále trvají a recepty na jídla, která vás v tomto parnu příjemně zasytí, a to bez zatížení žaludku a celého organismu, jsou pořád v kurzu a zájem o ně je velký. Proto i my stále přicházíme s novými nápady. Náš dnešní recept je skvělý mimo jiné proto, že si pochutná celá rodina a dresink můžete měnit dle vaší aktuální chuti.

Krůtí tortillové rolky kombinují jednoduché a zdravé ingredience do chutného oběda. Ten si můžete dopřát klidně každý týden, a rozšířit tak svůj jídelníček pro horké dny. Výborné je, že příprava vám zabere pouhých 5 minut a jedna rolka obsahuje pouze 431 kalorií.

Krůtí rolky si můžete dát i jako lehkou svačinku, která obsahuje potřebné živiny, vitaminy a minerály, protože jsou zde zastoupeny všechny skupiny potravin. Pokud ještě přidáte stranou kousek ovoce, je výčet kompletní.

Děti je prostě milují

Děti milují překvapení, ale zeleninu a zeleninové saláty moc nemusí. Když je salát zabalený v této krůtí tortille, jako kdyby ani netušily, že jedí zeleninu, a neprotestují proti čerstvým rajčatům ani proti ostatním zdravým ingrediencím.
Většina dětí také miluje sýr a měkká mozzarella v tomto receptu je určitě potěší. Mozzarella je pro výslednou chuť nezbytná, ale také pomáhá spojit ingredience dohromady, takže se rolka snadno drží a jí. 

Na kombinaci použitých příchutí je „něco“, co zkrátka chutná. Kontrast čerstvé zeleniny, bohatého dresinku a sýra vytváří jednoduchou a lahodnou kombinaci, která uspokojí vaše chuťové buňky. A to i v těch největších vedrech, kdy člověk často nemá na jídlo tu správnou náladu.

Proč je naše krůtí tortilla tak zdravá?

Odpověď je jednoduchá – přináší rovnováhu ve všech směrech. Čerstvý salát, baby špenát a nakrájená rajčata jsou naplněné vitaminy, minerály a antioxidanty. Krůta a sýr poskytují bílkoviny a tuky. A tortillový zábal dodává sacharidy pro energii, spolu s nezbytnou vlákninou. Prostě perfektní kombinace.

Jak připravit krůtí tortillové rolky

Budete potřebovat

  • 4 pláty tortilly
  • 8 plátků krůtí šunky 
  • šálek nakrájených červených rajčátek
  • 2 šálky nakrájeného římského salátu
  • ¼ šálku oblíbeného dresinku
  • ½ šálku sýru mozzarella
  • ½ vaničky baby špenátu
  • 2 lžíce olivového oleje
  • sůl a pepř na dochucení

Postup přípravy

Nejprve si připravte špenát do náplně. Budou vám stačit otrhané lístky špenátu, které najemno nakrájíte, přelijete vodou a dáte na chvíli vařit. Jakmile špenát trochu zvadne, jemně ho osolte a opepřete. Za stálého míchání počkejte, až se voda vypaří a zůstane vám jen špenátová směs.
Na talíř položte jeden plát tortilly a pokryjte ho krůtími plátky. Na ně rozetřete lžíci připravené špenátové směsi, posypejte 2 lžícemi nakrájené mozzarelly, přidejte ¼ rajčete nakrájeného na kostičky a zhruba půl šálku nakrájeného římského salátu. Vše přiměřeně přelejte zvoleným dresinkem a poté tortillu válejte tak dlouho, dokud se neutvoří pevný závitek.

Postup opakujte se zbývajícími třemi pláty tortilly.
Krůtí rolky se nejčastěji podávají chlazené a v ledničce vám vydrží čerstvé minimálně 2 dny. Studený oběd, který má ty správné výživové hodnoty, si v létě opravdu vychutnáte. Navíc díky velkému výběru dresinků, ať už kupovaných, nebo domácí výroby, můžete připravit nesčetné množství variací tohoto receptu. A děti budou s radostí konzumovat zeleninu, což je další skutečný benefit tohoto jídla.

Dobrou chuť!

Aktuálně

Zdravý životní styl

S přicházejícím podzimem je ten pravý čas na posílení imunity

Možná jste si ještě ani neuvědomili, že právě prožíváme poslední letní dny. Ačkoli po ránu už je změna na kůži pěkně cítit a večer se pomalu, ale jistě stmívá čím dál dřív. Užívejte si konec léta, ale zároveň začněte přemýšlet o tom, jak své tělo připravit na přicházející podzim. Silná imunita bude jistě zapotřebí, proto pro vás máme pár rad, na co se zaměřit při posilování obranyschopnosti organismu.