Přejít k hlavnímu obsahu
covid očkování
19. 3. 2021
Na zdraví se musí chytře

Jak na informace o očkování proti covid-19

Situace s covidem-19 se stala součástí našeho každodenního života. Co se dá dělat, abychom si zachovali pokud možno zdravý rozum a odstup?

Před tímto aktuálním každodenním tématem se nedá z pochopitelných důvodů nikam uniknout. Jsme v situaci, kdy doslova na každém kroku narážíme na nějaký aspekt pandemické situace. Jak zachovat rovnováhu při sledování vývoje této závažné situace? 

Méně je více

Tohle okřídlené úsloví chceme vztáhnout k masivnímu množství informací, které se na nás každý den valí ze všech možných stran. Je toho opravdu hodně, i na osobu, která je zvyklá dopřát si každodenní dávku informací z médií, natož pro někoho, kdo to nevyhledává. Ale i ten, kdo nepotřebuje v běžné situaci neustále přijímat aktuální zprávy, chápe, že se teď nemůže stáhnout do své ulity a nastavit si informační klid. Potřebujeme znát aktuální pokyny a stav. 
Všichni ale nejsou trénovaní na filtrování mediálního obsahu. Co je zpráva, co komentář či analýza, co je jen názor? Články a zprávy v médiích nám mohou připadat nesrozumitelné, někdy až protichůdné. Někdo, a možná jste to zažili i vy sami, z toho má pořádně zamotanou hlavu. Zachovejte klid. Nedopřávejte sluchu každé informaci, která se kolem vás vyrojí. Proč dovolit covidu, aby nám škodil ještě víc? 

Kam pro informace o očkování

Odkud tedy brát informace? Doporučení zní: Zjednodušujte a jděte co nejblíže k oficiálnímu zdroji, který očkování organizuje. Aktuality k očkování má na svých stránkách například Ministerstvo zdravotnictví ČR. Další jsou na stránkách s názvem COVID PORTÁL. Zde najdete mimo jiné Centrální registrační systém, kde se můžete registrovat k očkování. Informace vám poskytnou i zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR nabízí přehledný a srozumitelný souhrn informací a rad obsahující odpovědi na otázky, jež řešíte ohledně očkování. Také vám poradí, jak postupovat a kam se obrátit. 
Nenechte se vyvést z rovnováhy. Máte otázku? Není vám něco jasné? Klikněte a dostanete odpověď nebo doporučení, jak postupovat.
 

Kde hledat informace

Aktuálně

Zdravý životní styl

S přicházejícím podzimem je ten pravý čas na posílení imunity

Možná jste si ještě ani neuvědomili, že právě prožíváme poslední letní dny. Ačkoli po ránu už je změna na kůži pěkně cítit a večer se pomalu, ale jistě stmívá čím dál dřív. Užívejte si konec léta, ale zároveň začněte přemýšlet o tom, jak své tělo připravit na přicházející podzim. Silná imunita bude jistě zapotřebí, proto pro vás máme pár rad, na co se zaměřit při posilování obranyschopnosti organismu.