Přejít k hlavnímu obsahu
covid očkování
19. 3. 2021
Na zdraví se musí chytře

Jak na informace o očkování proti covid-19

Situace s covidem-19 se stala součástí našeho každodenního života. Co se dá dělat, abychom si zachovali pokud možno zdravý rozum a odstup?

Před tímto aktuálním každodenním tématem se nedá z pochopitelných důvodů nikam uniknout. Jsme v situaci, kdy doslova na každém kroku narážíme na nějaký aspekt pandemické situace. Jak zachovat rovnováhu při sledování vývoje této závažné situace? 

Méně je více

Tohle okřídlené úsloví chceme vztáhnout k masivnímu množství informací, které se na nás každý den valí ze všech možných stran. Je toho opravdu hodně, i na osobu, která je zvyklá dopřát si každodenní dávku informací z médií, natož pro někoho, kdo to nevyhledává. Ale i ten, kdo nepotřebuje v běžné situaci neustále přijímat aktuální zprávy, chápe, že se teď nemůže stáhnout do své ulity a nastavit si informační klid. Potřebujeme znát aktuální pokyny a stav. 
Všichni ale nejsou trénovaní na filtrování mediálního obsahu. Co je zpráva, co komentář či analýza, co je jen názor? Články a zprávy v médiích nám mohou připadat nesrozumitelné, někdy až protichůdné. Někdo, a možná jste to zažili i vy sami, z toho má pořádně zamotanou hlavu. Zachovejte klid. Nedopřávejte sluchu každé informaci, která se kolem vás vyrojí. Proč dovolit covidu, aby nám škodil ještě víc? 

Kam pro informace o očkování

Odkud tedy brát informace? Doporučení zní: Zjednodušujte a jděte co nejblíže k oficiálnímu zdroji, který očkování organizuje. Aktuality k očkování má na svých stránkách například Ministerstvo zdravotnictví ČR. Další jsou na stránkách s názvem COVID PORTÁL. Zde najdete mimo jiné Centrální registrační systém, kde se můžete registrovat k očkování. Informace vám poskytnou i zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR nabízí přehledný a srozumitelný souhrn informací a rad obsahující odpovědi na otázky, jež řešíte ohledně očkování. Také vám poradí, jak postupovat a kam se obrátit. 
Nenechte se vyvést z rovnováhy. Máte otázku? Není vám něco jasné? Klikněte a dostanete odpověď nebo doporučení, jak postupovat.
 

Kde hledat informace

Aktuálně

hubnoucí polévka Hubnutí Jarní vášeň pro zdravé tělo

Super dietní zeleninová polévka podporující hubnutí

Najde se dost lidí, kteří si stěžují, jak je náročné držet se pravidel zdravého životního stylu. Jedním z argumentů je, že jim to zabírá příliš velké množství času. Omyl. Příprava zdravého jídla nevyžaduje nákup potravin v úzce specializovaných obchodech a přípravou jídla určitě nestrávíte víc času, než je obvyklé. Recept na dietní polévku to potvrzuje.