Strečink bývá vnímán jako nezbytné protažení těla před sportovním výkonem. Ve skutečnosti je však užitečný pro každého, kdo se chce udržovat ve formě, aniž by se právě chystal uběhnout maraton.

Strečink bývá vnímán jako nezbytné protažení těla před sportovním výkonem. Ve skutečnosti je však užitečný pro každého, kdo se chce udržovat ve formě, aniž by se právě chystal uběhnout maraton.
Jak zpevnit hýždě, aniž byste museli trávit hodiny v posilovně? Velmi účinné a zároveň snadno proveditelné jsou i cviky v pohodlí domova.
Posilování středu těla vám přinese nejen pěkný efekt, ale především lepší držení těla, prevenci zranění a celkové zlepšení fyzické kondice. Jaké cviky jsou nejúčinnější?
Aktivně sportujete a žijete zdravě, a přesto vás občas „chytnou“ záda? Příčinou bývají často zkrácené prsní svaly. Jednoduché a pravidelné protahování vám přinese dlouhodobou úlevu.
Prsní svaly a jejich posilování si lidé často spojují s kulturistikou. Jenže funkční prsní svaly nejsou jen na efekt, naopak jsou velmi důležité pro každodenní pohyb.
Ramena jsou jednou z nejvíce zatěžovaných částí těla, ať už při sportu, každodenní činnosti, nebo práci. Poradíme vám, jaké pohybové aktivity a cviky prospějí jejich zdraví.
Když ramena fungují, ani o nich nevíme. Když jsou však ztuhlá, bolí nás každý obyčejný pohyb, jako je zvednutí telefonu k uchu. Jak udržovat ramena mobilní?
Své klienty učí, jak rozumět vlastnímu tělu a jak ho používat, aby se na něj mohli spolehnout. Jak přirozeným pohybem budovat svaly, ale i zdraví a spokojenost? Začtěte se s námi do rozhovoru s Matyášem Kozmou.
Kdy je ten nejlepší čas, abyste objevili vášeň pro aktivní životní styl? Právě teď se začínajícím létem! Dny jsou dlouhé a na počasí se moc vymlouvat nemůžete.
Rovnováha je jednou z nejdůležitějších fyzických schopností, která však s věkem oslabuje. Ztráta rovnováhy může vést k pádu, který je obzvlášť pro seniory nebezpečný.
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.