Přejít k hlavnímu obsahu
Martina Sáblíková, rychlobruslařka
6. 4. 2021
Zdravý životní styl

A co relaxace, Martino?

Není od věci mít informace o účinné relaxaci od někoho, kdo dává tělu pořádně zabrat, a přesto mu funguje tak, že se stále drží na špici. Podívejte na tipy, které by se vám mohly hodit. Třeba budou fungovat i u vás, i když zrovna neusilujete o to, být špičkovým sportovcem, ale „jen“ chcete mít špičkové zdraví.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková nám dnes prozradila, jak pomáhá své imunitě.

  • Jaký způsob zdravotní relaxace či fyzioterapie vám pomáhá dostat se do kondice?

Pro mě je největší zdravotní relaxací spánek. 😊 Ale samozřejmě protahování a relaxační cvičení s fyzioterapeutem je každodenní součástí mé přípravy. Stejně jako masáže od naší masérky. Zázraky dělá i obyčejná procházka.

  • Liší se to podle toho, jestli máte tréninkovou přípravu nebo závodní sezonu?

Moc se to neliší, protože jsem zvyklá na svůj režim. Vím, co mi funguje a vyhovuje. Pokud mi můj proces pomáhá v tréninku, tak ho dělám i v závodní sezoně.
 

Martina Sáblíková - relaxace

 

Martina Sáblíková a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR


 
Pohyb a zdravý životní styl je jedním ze základních stavebních kamenů prevence. Prevence je alfou a omegou dobrého zdraví a my v ZP 211 na ni klademe velký důraz. Kdo jiný než úspěšní sportovci může být v tomto směru motivací a vzorem pro děti a celé generace? Propojení ZP 211 se sportem obecně nám dává smysl, neboť i sportovci se musí starat o své zdraví, aby mohli dosahovat těch nejlepších výsledků. A my chceme, aby i naši klienti o své zdraví pečovali, hýbali se a aby nepodceňovali prevenci. Martina je miláčkem národa, je úspěšná ve sportu, o kterém se téměř nevědělo, než ho Martina proslavila, a nyní je na něj celý národ hrdý. Je držitelkou několika olympijských medailí, což z ní již dlouhou dobu dělá jednoho z nejúspěšnějších sportovců naší země, přestože už se blíží k věkové hranici, kdy mnozí sportovci končí svou kariéru. V neposlední řadě je Martina naší klientkou, takže i v tomto směru zapadá poslední kostička do skládanky.
 

Aktuálně

hubnoucí polévka Hubnutí Jarní vášeň pro zdravé tělo

Super dietní zeleninová polévka podporující hubnutí

Najde se dost lidí, kteří si stěžují, jak je náročné držet se pravidel zdravého životního stylu. Jedním z argumentů je, že jim to zabírá příliš velké množství času. Omyl. Příprava zdravého jídla nevyžaduje nákup potravin v úzce specializovaných obchodech a přípravou jídla určitě nestrávíte víc času, než je obvyklé. Recept na dietní polévku to potvrzuje.