Přejít k hlavnímu obsahu
Ester Ledecká
11. 3. 2021
Zdravý životní styl

A co zdraví, Ester?

Není od věci mít informace od někoho, kdo to tzv. někam dotáhl. Podívejte se na tipy, které by se vám mohly hodit. Třeba budou fungovat i u vás, i když zrovna neusilujete o to, být špičkovým sportovcem, ale „jen“ chcete mít špičkové zdraví.

Dnes to byla lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, kdo nám prozradil, jak pomáhá své imunitě i jaký má recept na relaxaci a regeneraci, aby její tělo zůstávalo zdravé. Možná si po přečtení jejích odpovědí budete muset ledacos vygooglit, ale pokud máte své zdraví jako vášeň, tak to nejspíš uděláte rádi.

  • Máte nějaký speciální či oblíbený způsob, jak povzbuzujete svou imunitu? 

Dodržuju životosprávu, a když můžu, tak spím. 

  • Pomáhá vám nějaké jídlo nebo doplňky stravy? 

Doplňky stravy nepoužívám. Jak by řekl Jára Cimrman, jím doma, co mám, a v cizině, co mi dají. :) 

  • Jaká část těla je při vašem sportu nejvíce ohrožená? 

Při snowboardingu a lyžování asi neexistuje část těla, která není ohrožená. Vážně se o tom chcete bavit?? 

  • Jak o ni pečujete a chráníte ji? 

Sportuju. :) Žiju už řadu let de facto v izolaci. Snažím se nedělat blbosti v civilním životě a pak mám samozřejmě fyzioterapeuty a lékaře, kteří o mě pečují. 

  • Jaký způsob zdravotní relaxace či fyzioterapie vás pomáhá dostat se do kondice? 

Každý den mám fyzioterapii proloženou kondičním tréninkem a regenerací. Dělám DNS, complex CORE, SMS, PNF, OPEX, TMT, TRX, Gun-ex, Redcord, PIR, RM, Vojtu, McKenzie, MEDA… Mám pokračovat?? No, a pak kickbox a MMA, samozřejmě. 
Ale jak už jsem řekla, když to jde, dlouho SPÍM. :) 
 

Ester Ledecká a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

 

Pohyb a zdravý životní styl je jedním ze základních stavebních kamenů prevence. Prevence je alfou a omegou dobrého zdraví a my v ZP 211 na ni klademe velký důraz. Kdo jiný než úspěšní sportovci může být v tomto směru motivací a vzorem pro děti a celé generace? Propojení ZP 211 se sportem obecně nám dává smysl, neboť i sportovci se musí starat o své zdraví, aby mohli dosahovat těch nejlepších výsledků. A my chceme, aby i naši klienti o své zdraví pečovali, aby se hýbali, aby nepodceňovali prevenci. Ester je velkým talentem dnešní doby, její úspěchy hned ve dvou olympijských disciplínách jsou neuvěřitelné. Její schopnost koncentrovat se na výkon a uspět je na hranici chápání běžného smrtelníka. Ester vyznává přísný režim a své zdraví považuje za základ úspěchu. A tomu samozřejmě fandíme. V neposlední řadě je Ester naší klientkou, takže i v tomto směru zapadá poslední kostička do skládanky. 

Aktuálně

hubnoucí polévka Hubnutí Jarní vášeň pro zdravé tělo

Super dietní zeleninová polévka podporující hubnutí

Najde se dost lidí, kteří si stěžují, jak je náročné držet se pravidel zdravého životního stylu. Jedním z argumentů je, že jim to zabírá příliš velké množství času. Omyl. Příprava zdravého jídla nevyžaduje nákup potravin v úzce specializovaných obchodech a přípravou jídla určitě nestrávíte víc času, než je obvyklé. Recept na dietní polévku to potvrzuje.