Chcete se cítit dobře, snažíte se, ale nejde to? Možná přehlížíte varovné signály své přetížené mysli. Jak ta varování nepřehlédnout a kdy už je čas na odbornou pomoc?

Chcete se cítit dobře, snažíte se, ale nejde to? Možná přehlížíte varovné signály své přetížené mysli. Jak ta varování nepřehlédnout a kdy už je čas na odbornou pomoc?
Objevte znovu kouzlo bylinek pro uvolnění a relaxaci. Čaje, éterické oleje, voňavé koupele či zahřívání sušených bylin – vyzkoušejte přírodní metody, které vám pomohou najít klid a pohodu.
Ve světě plném stresu, neustálého tlaku a rychlého tempa je péče o duševní zdraví stále důležitější. Deprese, úzkosti a syndrom vyhoření už nejsou vzácnými pojmy, ale realitou mnoha lidí.
V naší společnosti stále panuje předsudek, že vyhledání odborné pomoci v oblasti duševního zdraví je znakem slabosti. To je ale mýtus, který bychom měli společně vyvrátit.
Zapomeňte na dokonalost, Vánoce nejsou závod. S našimi tipy zvládnete svátky v klidu a s úsměvem, a to od plánování po odpočinek. Konečně zjistěte, jak si užít radost bez stresu a vychutnat si pravou pohodu.
Nárůst onkologických onemocnění v populaci s sebou přináší i závažná psychologická témata, které se dotýkají nejen pacientů samotných. O nich jsme hovořili s psychologem Martinem Pospíchalem.
Je stres každodenní součástí vašeho života? Pokud hledáte přírodní pomoc, jak si udržet duševní rovnováhu, pak pro vás máme jeden z pokladů přírodní medicíny – kozlík lékařský. Je to výjimečná rostlina.
Rozhodnutí vstoupit do terapie může být pro mnohé z nás náročné. Zvlášť pokud máme o jejím průběhu nějaké pochybnosti, které v nás mohou vzbuzovat nejistotu a obavy. Co nám pomůže s jejich překonáním?
Jak přistupovat k léčbě deprese či závislosti? O otázkách souvisejících s péčí o duševní zdraví mluví v dalším dílu pořadu Zdraví v kostce profesor Ján Praško z Centra duševní rehabilitace v Berouně.
Svět psychoterapie se může zdát rozsáhlý a zpočátku nepřehledný. Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik druhů psychoterapie, možná si nejste jistí, kterým směrem se vydat.
Když máte psychické obtíže a hledáte pomoc, je rozhodující nalézt takový typ terapie, který bude vhodný k řešení vašeho problému. Velkou pomocí je v mnoha ohledech online terapie. Jak probíhá?
Nemoc byla poprvé zaznamenána v roce 1934. Postihuje už děti těsně po narození. Dědičnou nemoc nelze jednoduše léčit podáním léku. K rozvoji zdravotních komplikací však nemusí vůbec dojít.
Potravinové intolerance jsou problémem, který může zásadně ovlivnit náš život. Dost lidí je často zaměňuje s alergiemi. Abychom měli jasno, přinášíme rozhovor s nutriční terapeutku Ing. Simonou Šťastnou.
Jak vysvětlit dítěti, že nesmí to, co ostatní smějí, aniž by se cítilo odstrčené nebo jinak ublížené? A jak mu pomoci, aby si nová pravidla přirozeně osvojilo?
Dieta nemusí vždy znamenat hubnutí. Jaký je rozdíl mezi redukční a speciální dietou? Kdy se mohou diety prolínat a jak si vybrat tu správnou? Přečtěte si, jak se orientovat v různých dietních režimech.
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění, které netoleruje lepek. Dosud jediný účinný lék je přísná bezlepková dieta. „Jde to však i bez lepku,“ říkají v rozhovoru Jitka Dlabalová a Ing. Ivana Lášková z pacientské organizace Společnost pro bezlepkovou dietu.
Jóga tu je pro každého. Pomáhá se stresem, posílí tělo i mysl. Najděte si svůj styl, ať už jste sportovec, senior, nebo začátečník. Cvičte doma, venku či ve studiu a objevujte její benefity a svou vitalitu.