Přejít k hlavnímu obsahu
Vychutnejte si chvíle v přírodě plnými doušky
13. 10. 2020
Pohyb

Vychutnejte si chvíle v přírodě plnými doušky

Zavírají se sportoviště, fitness a bazény? Nevadí. Vyrazte do přírody. I ta podzimní má svou romantiku. Při pobytu a pohybu na čerstvém vzduchu doslova pookřejete. Psychicky i fyzicky.

Není to žádné tajemství, čas strávený venku v přírodě je doslova balzámem a chutnou krmí pro tělo i duši. A pokud vyrazíte na výlety i s dětmi, takové chvíle doslova tmelí rodinu.

Může to znít na první pohled až nadneseně, ale je to prostý fakt. Pobyt v přírodě jednoznačně prospívá tělu i mysli. A to ani nemusíte polykat kilometry při běhání v lese nebo vyrážet na mnohakilometrové túry. Stačí se jen projít ve stínu stromů, nadýchat se čerstvého vzduchu, na chvíli se zastavit, sednout si na lavičku a jen si plnými doušky užívat vznešený klid a ticho.

Při pobytu v přírodě si čistíte hlavu, lépe vstřebáváte únavu. To jsou další pozitiva pobytu v přírodě. Stejně jako to, že procházka v lese blahodárně působí na lidské zdraví, samozřejmě zlepšuje kondici a posiluje imunitní systém. Lidé, pro něž je pobyt v přírodě každodenní samozřejmostí, jsou méně často nemocní a dožívají se vyššího věku.

Bezte do prirody

Vezměte s sebou ven i své děti

A nenechte se odradit ani méně vlídným podzimem. Naopak. Procházky v podzimní přírodě mezi stromy s postupně opadávajícím listím a charakteristickou vůní jsou vhodným způsobem, jak se stát odolnějšími vůči obvyklým nemocem, jakými jsou chřipka, nachlazení a různé virózy.

I krátká procházka stačí. A pokud vyrazíte s dětmi, posílí to i rodinné vztahy. A nejen to. Každý pohyb a pobyt v přírodě pomáhá v boji proti obezitě a kilům navíc. Stačí si v rámci procházky zahrát na honěnou nebo vymyslet jiné aktivity, do nichž se zapojíte všichni.

Pohyb a pobyt v přírodě a k tomu různé společné pohybové hry a aktivity jsou příležitostí, jak vylepšit fyzickou kondici a zlepšit motoriku a pohybové dovednosti nejen své, ale i našich dětí. A není to žádná věda. Můžeme střídat různé druhy chůze, běhat, skákat, využít i venkovní zařízení na cvičení.

Navíc aktivity v přírodě dokážou pročistit unavenou hlavu, zlepšují pozornost a schopnost soustředit se. Příroda je zkrátka tím nejlepším hřištěm i tělocvičnou. A vyrazit do ní není nijak složité. Prostě stačí sami sebe zvednout od televize a naše děti od počítačů…

Proměňte svůj životní styl ve zdravý. S Výzvou 211

Toužíte po změně životního stylu? Chcete začít žít zdravě? Proč ne? Pojďme na to! Připojte se i vy a přijměte Výzvu 211, která odstartovala 1. září a potrvá do 31. 10. 2020. Můžete vyhrát i některou z hodnotných cen. Více informací najdete na adrese: https://www.vyzva211.cz/.

Videa

Více videí
Výzva 211 pro zdravější život

Aktuálně

hubnoucí polévka Hubnutí Jarní vášeň pro zdravé tělo

Super dietní zeleninová polévka podporující hubnutí

Najde se dost lidí, kteří si stěžují, jak je náročné držet se pravidel zdravého životního stylu. Jedním z argumentů je, že jim to zabírá příliš velké množství času. Omyl. Příprava zdravého jídla nevyžaduje nákup potravin v úzce specializovaných obchodech a přípravou jídla určitě nestrávíte víc času, než je obvyklé. Recept na dietní polévku to potvrzuje.