Přejít k hlavnímu obsahu
rodina sportuje
13. 5. 2022
Pohyb

Železný mužíček a Rychlá princezna

Výzva Zdravý pohyb – moje výhra u mnohých něco nastartovala. Chuť pravidelně se hýbat. A nejlépe s celou rodinou. Jak to udělat, aby byl pohyb pro děti i hrou.

Nabádat vás, abyste vedli své dítě k pohybu, je nejspíš zbytečné. Děti od nejranějšího věku pohyb přirozeně milují. Často až tak, že vám někdy leckterá maminka s unaveným tónem v hlase sdělí, že „on je takový živý“. Ať už máte toto „živé“ či méně aktivní děcko, možná si někdy lámete hlavu, jakou činnost vymyslet, aby se hýbala celá rodina a bavilo to i ty nejmenší. Zkuste závod. 

Vymyslete vlastní závod

Není závod jako závod. Samozřejmě, v podstatě jsou všechny závody stejné. Vyběhnu, vyjedu, zkrátka vyrazím a na konci zdolám cílovou rovinku. Mezi tím to ale může být docela zábavné a napínavé. Když vás nabádáme, ať vymyslíte závod, který bude bavit děti, nemyslíme zrovna „Kdo bude první u támhle toho křoví!“ (i když i tohle bývá většinou docela zábavné). Máme na mysli něco trochu komplikovanějšího. Můžeme se inspirovat závody, které známe ze světa dospělých. On se totiž člověk může inspirovat ledasčím. Co třeba takový triatlon? Uspořádejte si vlastního Železného mužíčka, Rychlou princeznu, Svižného šikulku nebo cokoli vás napadne. Vymyslete tři či více disciplín, určete pravidla a hurá do toho. 

Například:

  • Kolik hodů frisbíčkem je potřeba k překonání hřiště nebo louky
  • Jak dlouho bude trvat, než přelezete všechny prolézačky na hřišti
  • Kolik potřebujete cvrnknutí, než dostanete deset kuliček do jamky z jednoho metru
  • Pinkání míčku pálkou zády k cíli
  • Za jak dlouho najdete a posbíráte všechny ukryté kuličky
  • A tak dále

Přidejte bonusové „disciplíny“:

  • Nejroztomilejší provedení
  • Nejvtipnější pokrývka hlavy či dres
  • Nejnápaditější provedení 
  • A tak dále

Možností je spousta. Vy nejlépe víte, co vaše děti rozesměje a potěší. Hlavně si k tomu pořiďte výsledkovou listinu, kam budete zanášet jednotlivé výkony. Listinu budete na konci společně vyhodnocovat, než přistoupíte k udílení cen.

Zkusíte to s vlastním závodem? Pak bude pohyb nejen zdravý, ale i zábavný. A pro celou rodinu. 
 

logo ZP-MVZDRAVÝ POHYB MOJE VÝHRA

Vyhrajte sportovní tašku! 

 
Jdeme do finále! Odstartovali jsme poslední měsíční výzvu. Běhejte, jezděte na kole, bruslete, cvičte doma nebo v parku, zkrátka se hýbejte dle libosti - květnová výzva nese podtitul "volná".
V květnu soutěžíme o sportovní tašku 2v1 pro jednu ženu a jednoho muže, kteří splní podmínky soutěže a na konci kola budou vylosováni!

 

Tak se zaregistrujte na ZDRAVÝ POHYB MOJE VÝHRA, splňte květnovou měsíční výzvu a sdílejte jí na svém Facebooku či Instagramu s hashtagy : #zdravypohybmojevyhra a #zpmvvolna.

 

Pokud splníte alespoň pět z devíti měsíčních sportovních výzev, můžete vyhrát elektrokolo značky Author v hodnotě 73 000 korun a spoustu dalších cen.
Dobrou zprávou je, že měsíční výzvy lze splnit i zpětně, anebo jednu z nich nahradit zdoláním 211 km libovolným pohybem.

 

Zdravý pohyb je naše společná výhra! 

 

Registrace, detaily a pravidla ZDE

Aktuálně